Berlin’de Skandal: 34 Yaşındaki Hemşireden Hastalara Cinsel Saldırı

Berlin’de Skandal: 34 Yaşındaki Hemşireden Hastalara Cinsel Saldırı

Berlin Cumhuriyet Başsavcılığı, iki yıldan fazla bir süredir altı zihinsel ve fiziksel engelli kişiye cinsel saldırıda bulunduğu söylenen 34 yaşındaki bir hemşire hakkında suç duyurusunda bulundu. Yetkili makam, cuma günü açıklandığı üzere adamı hasta ve engellilere yönelik toplam 71 cinsel istismar vakasıyla suçluyor. Der Spiegel’de yer alan habere göre; On bir vakanın cinsel saldırı ve 47 vakanın tecavüz olduğu söyleniyor.

Berlin’in Biesdorf semtindeki bir tesiste tedavi edici eğitim hemşiresi olarak çalıştı. Bu görevde, zihinsel ve çoklu engelli yetişkinler için bir konut grubunun sakinlerinden sorumlu olduğu söyleniyor. 34 yaşındaki failin, Temmuz 2020 ile Ağustos 2022 arasında mesken gurubundaki kadın ve erkeklere çeşitli cinsel eylemlerde bulunmaktan suçlanıyor. Cumhuriyet savcılığına göre, mağdur oldukları iddia edilen kişiler engellilikleri nedeniyle sorgulanamadı.

Hemşirenin eylemleri kendisinin filme aldığı ve fotoğrafladığı söyleniyor. Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet savcısı sadece mahkumiyet kararı değil, aynı zamanda tedbir amaçlı tutuklama kararı da almak istiyor.

arti49.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş