Benim Gibi Biri – Some One Like Me

Benim Gibi Biri – Some One Like Me

Kapsayıcılığı ve çeşitliliği merkezine alan “Benim Gibi Biri” projesi engellilere karşı zorbalık, dışlayıcı, ötekileştirici, önyargılı ve ayrımcılık dolu sağlamcı yaklaşıma karşı engelli bireylerin kendilerini ifade etmeleri ve sosyal farkındalığı arttırmak için tasarlanmış bir projedir.

Ülkemizde ilk kez 8 engel grubunu temsilen birbirinden farklı isimler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir araya gelecekler. Her konuşmacı engel gruplarına özel dinamiklerde eğitim, iş, sağlık gibi sosyal yaşamlarına yönelik kişisel beklentilerini 3 dakikalık sürelerle anlatacaklar.

Yasadikca.com ve Engelsizkariyer.com Kurucusu ve Sosyal Girişimci Mehmet Kızıltaş’ın öncülüğünde yapılacak ilk buluşma önemli bir farkındalığa imza atacak. Her zaman yenilikçi projelerin mimarı olarak tanınan Mehmet Kızıltaş, moderatörlüğünü yapacağı proje kapsamının sadece Zoom üzerinden yapılacak engellilerin kendilerini ifade edecekleri manifestoları (bildiri) ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Kızıltaş, “Küresel engelli farkındalık kampanyası #MorIşıkYak gibi “Benim Gibi Biri” projesi ile yetişkinler, çocuklar ve gençlerde engellilerin sahip oldukları yetenekleri, beklentileri ve hayata bakışları arasında benzerliklerin olduğunu farkındalık ile geliştirmek, engellilerin birey olarak kabul görülmesi ve saygıyı empatiyi ile geliştirmeye öncülük etmek için her başlıkta etkinlikler yapacağız. Engellilerin kapsayıcı ve hak temelli katılımını arttırmak için sosyal yaklaşımları değiştirmek ve geliştirmek için her kurum, özel sektör ve ilgili STK’larla işbirliğinde çalışarak engellilerimiz ve ailelerinin mutluluğunda yanlarında olacağız” dedi.

8 Farklı Engel Grubundan
8 Farklı Kişinin
8 Farklı Manifestosu…

Tarih/Yer: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Yasadikca.com/Engelsizkariyer.com/Morisikyak.org sitelerinin tüm sosyal medya hesaplarından (Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram) paylaşacağımız özel yayını izleyebilirsiniz.

#MorIşıkYak #PurpleLightUp #3Dec #WorldDisabilityDay #DisabilityAwareness #Engelliler

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş