Belediye El Attı: Türkiye Sakatlar Derneği’ne Engelli Yolu Yapıldı

Belediye El Attı: Türkiye Sakatlar Derneği’ne Engelli Yolu Yapıldı

Zonguldak Belediyesi’nin katkısı ile Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi önüne engelli rampası, engelli park yeri ve engelli yolu yapıldı. Yapılan çalışmalarla birlikte engelli üyelerin derneğe rahatlıkla gelip gidebilmesi sağlanacak.

Çalışmaların ardından açıklama yapan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, “Derneğimizin üzerinde ki yüksek kaldırım, bazı engellilerin kullanımında zorluk yaşadığı için belediye ile yaptığımız istişare sonucunda kaldırımın kaldırılması ve buranın düzenlenmesi konusunda çalışmalar başladı. Engelli rampamızı yaptık. Belediyemiz daha sonra gelerek yine buraya korkuluk ve saksı koyacak. Çizgilerimizi de yeniden tazeledik. Belediye Başkanımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız bu düzeyde devam ediyor” dedi.

Tekerlekli sandalye konusunda da destek isteyen Başkan Şirin, “Her zaman dile getirdiğimiz gibi tekerlekli sandalye konusunda da sıkıntılar yaşamaktayız. Şuanda 50’nin üzerinde talebimiz var. Tekerlekli sandalyenin zamlanması nedeniyle büyük zorluklar çekiyoruz. Onun içinde çalışmalarımıza ve mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Yeni Adım Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş