Belçika’da Kanser Hastası Kadını, Doktor Tarafından Yastıkla Boğuldu

Belçika’da Kanser Hastası Kadını, Doktor Tarafından Yastıkla Boğuldu

Belçika’da kanser hastası olan ve ötanazi uygulanmasını isteyen kadına, verilen ilaçlar yetersiz kalınca yastıkla boğularak “ötanazi” uygulandı. Belçika medyasında yer alan haberlere göre, Liege’deki Oupeye belediyesinde ikamet eden 36 yaşındaki Alexina’ya, Aralık 2021’de ölümcül kanser teşhisi kondu. Bebek bakıcısı olarak çalışan kadın bu karar sonrasında kalan kısa ömrünü 15 yaşındaki kızı ve arkadaşı ile geçirmeye karar verdi. Alexina’nın durumu hızla kötüleşti ve Mart 2022’de kritik bir hale geldi. Genç kadın bunun üzerine ötanazi yapılmasını istedi.

Belçika’da yasal olan süreçte, ötanazi esnasında bir doktor ve iki hemşirenin prosedürü denetlemesi gerekmekte. Alexina’nın durumunda da bu şekilde oldu. Sadece Alexina’nın arkadaşı ve kızı sevdiklerinin ölümüne tanık olmak istemedikleri için evi terk etti.

Sud Info’ya göre, süreç planlandığı gibi gitmedi. Alexina’ya verilen ilaç kokteyli istenen etkiyi vermeyince, doktor kadını yastıkla boğarak yaşamına son verdi.

7sur7’de yer alan haberde bu durumun ötanazi işleminde bulunan hemşirelerden birinin, cenazeden bir gün önce savcılığa yaptığı başvuru ile ortaya çıktığını yazdı. Haberde otopsi incelemesinde boğulma belirtileri görüldüğü aktarıldı.

Kadının erkek arkadaşı ve kızı, Liege savcılığına şikayette bulunarak ötenaziyi yapan doktor ve iki hemşire hakkında yasal işlem başlattı.

sonhaber.eu

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş