Bayraklı Belediyesi’nin Engelli Bireylere Desteği Sürüyor

Bayraklı Belediyesi’nin Engelli Bireylere Desteği Sürüyor

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için projeler üreten Bayraklı Belediyesi; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yüzlerce engelli bireyin ve ailelerinin yüzünü güldürüyor. Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla son 4 yılda 56 bin kişiye hizmet verildi. Başkan Serdar Sandal “İzmir’in en kapsamlı engelliler merkezinde engelleri dayanışmayla, sevgiyle aşıyoruz” dedi.

Bayraklı’da, ihtiyaç sahiplerine ve engellilere yönelik hayata geçirilen projeler ile sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Bayraklı Belediyesi, son 4 yılda 56 bin kişiye sosyal destek sağladı. Bu süreçte 169 engelli kursiyere çeşitli alanlarda eğitimler verildi, hastane veya çeşitli kurumlara ulaşım sorunu yaşayan bin 2 bin 181 kişi engelli nakil aracından faydalandı. Ayrıca engelli bireylere yönelik 56 bin öğün sıcak yemek servisi yapıldı.

Engelli Merkezi’ne kayıtlı, ihtiyaç sahibi bireylere toplam 850 adet tekerlekli sandalye, koltuk değneği, baston ve temel ihtiyaç ürünlerinden oluşan malzeme desteğinde bulunuldu. El sanatları, yüzme, masa tenisi, basketbol, voleybol, meditasyon, zumba, pilates, futbol, bocce, pickleball ve cornhole kurslarına 200’e yakın engelli birey katıldı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’da engelleri kaldırmak en temel görevlerimizden biri. Geride bıraktığımız süreçte önümüze çıkan engelleri dayanışmayla, sevgiyle ve el birliğiyle ortadan kaldırdık. Günlük yaşamda, sporda, kültürel ve sosyal alanda engelsiz bir Bayraklı istiyoruz ve bu amaçla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

ankahaber.net

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş