Batman Özel Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Girdi

Batman Özel Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Girdi

Batman Özel Başaran Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bayındır mahallesinde 1200 metrekare kapalı alan ve 500 metrekare bahçe alanıyla hizmete girdi. Bazı il yöneticileri ile eğitim camiasından kalabalık topluluğun katıldığı açılış ilgi gördü.

Açılışta konuşan kurucu Elif Başaran İş; “Mesleğe bir fizyoterapist olarak başladığım zaman özel çocuklar için her zaman daha iyisini hayal ettim ve bunun için daima Amerika ve Avrupa’daki en yeni gelişmeleri takip edip bünyemize almayı hedefledim. Bu sürecin dinamik bir süreç olduğuna inanıyorum. Özel gereksinimli bireyler için en iyisini ortaya koymaya çalıştım ancak bunlar bizim için basamak diyebilirim Amerika’daki özel bireyin eğitim şansı kadar Batman’daki, Güneydoğu’daki özel bireyinde eğitimde aynı ayrıcalıklara sahip olması için uğraş verdik. Bugün bu hayalimizi oluşturduğumuz için çok mutlu ve gururluyum” dedi.

“Özel Tedaviler Uygulayacağız”

Kurucu Elif Başaran İş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kurumumuzun tamamlanması 1 yıl sürdü. Bütün bölümleri, odaları, malzemeleri tek tek özenle amaca uygun bir şekilde birçok ilden farklı firmalarla çalışarak son halini oluşturduk. 1200 m2 kapalı alan, 500 m2 bahçe alanıyla fizik tedavi, uzay terapi, dil ve konuşma terapisi, işitme terapisi, otizm, mental reterdasyon, down sendromu, özel öğrenme güçlüğü bölümlerimizle birlikte uluslararası yeni hizmetlerimiz olan Ayres duyu bütünleme, floortime, sanal rehabilitasyon gibi çok etkili eğitimlerle ve bunlara uygun hazırladığımız uluslararası seviyede terapi odalarımızla tedavilerimizi desteklemeyi hedefliyoruz. Yanı sıra özel çocuklarımızın hayata karışmalarının ne kadar zor olduğunun farkında olup sosyal aktivitelerimiz olan sanat, spor atölyeleri, uygulama evleri ve oyun alanlarımızla sosyal yaşamı burada güvenle deneyimlemelerine fırsat oluşturuyoruz”

batmancagdas.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş