Balçova’da Gaziler Onuruna Yemek Düzenlendi

Balçova’da Gaziler Onuruna Yemek Düzenlendi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanının verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, ilçede yaşayan gaziler onuruna bir yemek düzenledi.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Balçova’daki gaziler ve aileleri onuruna bir yemek verdi. Çalkaya, Cumhuriyet Halk Partisi Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm ve belediye meclis üyeleri ile birlikte davete katılan konuklarıyla tek tek sohbet etti. Günün tarihi hakkında bilgi veren Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Orhan Aydın, “Biz Balçova’da yaşayan gaziler olarak böyle etkinliklerde bir araya gelmekten çok mutlu oluyoruz. Bu nedenle yıllardır bizi yalnız bırakmayan Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi. Aydın, Başkan Çalkaya’ya çiçek verdi.

“Sizlerin Her Sıkıntısı Bizlerin de Sıkıntısıdır”

Gazilerin kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise “Önce bir belediye başkanı olarak, sonra da sizlerin bir kızı ve kardeşi olarak hepinizi saygıyla selamlıyorum. Biz, Balçova’da yaşayan herkesi ailemiz olarak görüyoruz. Ancak bu büyük aile de gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın yeri bizim için her zaman özeldir. Çünkü sizler bizim yaşadığımız toprak parçasının vatan olması için canlarını siper etmiş çok özel insanlarsınız. Burada toplanmamızın nedeni bu hafta Gaziler Günü’nün kutlanacak olmasıdır. Ancak biz; ailemizin en kıymetli üyeleri olan gazilerimizi sadece bir gün hatırlamıyoruz. Balçova Belediyesinin en küçük personelinden belediye meclis üyesine ve belediye başkanına yılın her günü 24 saat sizlerin emrindedir. Sizlerin her sıkıntısı bizlerin de sıkıntısıdır. O sıkıntıları çözmek için elimizdeki maddi ve manevi her imkânı sonuna kadar kullanmayı bu ülkenin bağımsızlığını borçlu olduğumuz sizler için kullanmaya hazırız” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )