Bakım Hizmeti Alan Engelli Çocuklar Hippoterapi Hizmetinden Faydalanabilecek

Bakım Hizmeti Alan Engelli Çocuklar Hippoterapi Hizmetinden Faydalanabilecek

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ve Türk Binicilik Spor Vakfı Başkanı Burak KOÇ’ın katılımı ile Türk Binicilik Spor Vakfı ile Genel Müdürlüğümüz arasında Hippoterapi ve Hippoterapist Eğitiminin Standardizasyonu Konulu İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Hippoterapi ve Hippoterapist Eğitiminin Standardizasyonunun geliştirilmesi ve işbirliği kapsamında, Bakanlığa bağlı engelli ve çocuk kuruluşlarında bakım hizmeti alan çocuk ve engelliler, hippoterapi hizmetinden faydalanabilecek.

Hippoterapi eğitimi ile Hippoterapist gözetiminde fiziksel, motor, mental psikolojik veya duyusal bozukluğu olan bireyler ile otizm, serapral palsi, artrit, multiple skleroz, down sendromu, kafa travması, inme, omurilik felci, davranış bozukluğu ve psikiyatrik tanı almış bireylerin fonksiyonel açıdan iyileşmesi veya gelişme sağlaması amaçlanıyor.

Bu protokol ile engelli ve çocukların, hippoterapi ile buluşturulması, hippoterapinin uygulanması faaliyetlerini içeren uygulama projesinin yürütülmesi sürecinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yatılı kuruluşlarımızda korunma ve bakım altında bulunan çocuk ve engellilerin hippoterapiden yararlandırılması, faydalanıcı ailelilerin hippoterapi konusunda eğitim alması hususlarının da Vakıf tarafından yapılması hükme bağlanmıştır.

aile.gov.tr/eyhgm/

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş