Aydın’da Motor Tutkunlarından Görme Engellilere Baston Desteği

Aydın’da Motor Tutkunlarından Görme Engellilere Baston Desteği

Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Aydın Şubesinin beyaz baston ihtiyaç çağrısına, motor kulüpleri bir etkinlik düzenleyerek destek verdi.

Türkchopper Aydın, İzmir, Salihli, Torbalı, Akhisar ile Çelik Atlılar, Bab’s Rider, Bozkurt Motosiklet Kulübü, DİMOT, Barbarossa CC Denizli, İki Teker Bisiklet Kulübü, Kulüpsüz Motosikletler Platformu, AYMOT motosiklet kulüpleri, görme engelli bireylerin beyaz baston ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için etkinlikte bir araya geldi. Motosiklet tutkunlarının bağışlarıyla alınan beyaz bastonlar, etkinlikte Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Başkanı Bayram Özen’e teslim edildi.

“Kapımız Görme Engellilere Açık”

Organizasyon sorumlusu Cihan Akhan, motosiklet kulüpleri olarak görme engelliler için bir araya geldiklerini belirti. Motosiklet tutkunlarına ev sahipliği yapan Türkchopper Aydın’ın Kulüp Başkanı Tolga Kuruüzümcü, “Bugün bizleri böyle anlamlı bir etkinlik için bir araya getiren, Cihan Akhan arkadaşımıza kulübüm adına çok teşekkür ediyorum ve bundan sonraki süreçlerde de kulüp evimiz bugün olduğu gibi her zaman görme engelli arkadaşlarımıza kapılarının açık olduğunu belirtmek isterim” dedi.

“Dayanışma Örneği”

Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ise, “Burada Türk milletinin hoşgörü ve dayanışma kültürüne şahit oluyoruz. Bu etkinliğin sonunda Aydın’da yaşayan onlarca görme engelli arkadaşımızın, kimseye ihtiyaç duymadan beyaz bastonlarıyla, özgürce dolaşabilmelerine vesile olabilmek için bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere, kilometrelerce uzaktan gelen, motor sevdalısı dostlarımıza, Girne Mahalle Muhtarımız sayın Şule Çıvkaroğlu’na, Kemer Mahalle Muhtarımız sayın Mustafa Karagöz’e, görme engelli arkadaşlarımızın etkinlik alanına transferinin sağlanabilmesi için araç tahsis eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Etkinlik sonunda görme engellilere beyaz bastonları teslim edildi ve etkinliğe destek olanlara teşekkür belgesi verildi.

Ses Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş