Aydın’da Engelli Mustafa’nın Burnuyla Yazdığı 2 Öykü Yayınlandı

Aydın’da Engelli Mustafa’nın Burnuyla Yazdığı 2 Öykü Yayınlandı

Aydın’da yaşayan ve doğuştan engelli olduğu için ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Erol, sadece burnunu kullanarak adım attığı yazarlıkta mesafe kat etti. Burnuyla yazdığı ilk kitabını 7 yılda bitirerek bastıran, ikinci kitabını yazmaya başlayan Mustafa’nın yazdığı iki öyküsü de Bodrum Kızılay’ın bastırdığı öykü kitabında yer aldı.

“Serebral Palsi” hastalığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan ve ihtiyaçlarını aile fertlerinin yardımıyla gören Mustafa Erol, adeta burnunu kullanarak yazma tutkusuyla hayata tutunuyor. Engelli olmasına rağmen bütün okulları dışarıdan bitiren, 2 üniversite okuyan ve şu anda yüksek lisans yapan Erol, 2009 yılında burnuyla kullandığı bilgisayarda yazmaya başladığı ve “Herkes Beni Engelli Sanıyor” ismini verdiği kitabı 7 yılda bitirdi. Mustafa, “Beni Herkes Engelli Sanıyor” adlı kitabını bu yılın başında Cumhurbaşkanına hediye etmişti. Engelli olan bir arkadaşının hayatını anlatacak olan ve “Kemal’in Hayatı” ismini verdiği kitabı yazmaya başlayan Erol, yazarlık kariyerine iki öykü eklemenin mutluluğunu yaşadı.

“Arkamda İyi Eserler Bırakarak Hayata Veda Etmek İstiyorum”

Bodrum Kızılay’ın bastırdığı “Engelsiz Edebiyat Atölyesi Öyküler” isimli kitabın içinde Mustafa’nın burnuyla yazdığı “Kaplumbağanın Azmi” ve “Kelebeğin Son Günü” öyküleri de yer aldı. Burnuyla yazdığı eserlerle edebiyatta harikalar yaratmaya devam eden Mustafa Erol, “Bugüne kadar, hep bir yazar olmanın hayali içinde yaşıyordum. Çok şükür ki, bu hayalim ikinci meyvesini verdi. Yazdığım iki öykü Bodrum Kızılay’ın bastırdığı kitapta yer aldı. Çok önemli bir edebiyat başarısına daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyorum. İnşallah, edebiyat çalışmalarımın devamı gelecek ve ikinci kitabımı da çıkartacağım, bunun için durmadan çalışıyorum. Ve bu dünyaya inşallah ünlü bir yazar ve iyi bir edebiyatçı olarak, aynı zamanda ardımda iyi eserler bırakarak veda etmek istiyorum” dedi.

Ses Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş