Avcılar Sahilinde, Denize Giren Astım Hastası Çocuk Boğularak Can Verdi

Avcılar Sahilinde, Denize Giren Astım Hastası Çocuk Boğularak Can Verdi

Avcılar sahilinde denize giren 14 yaşındaki Ahmet Alizzo fenalaşarak boğuldu. Cankurtaranlar tarafından fark edilerek sahile çıkarılan ve sonrasında da hastaneye kaldırılan Alizzo, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Alizzo’nun astım hastası ve Suriye uyruklu olduğu öğrenildi.

Denizköşkler Mahallesi’ndeki Avcılar Belediyesi Plajı’na kardeşi ile gelen Ahmet Alizzo saat 17:00 sıralarında denize girdi. Bir süre sonra fenalaşarak çırpınmaya başlayan Ahmet Alizzo’yu fark eden İBB cankurtaranları duruma müdahale etti.

Bir miktar su yutan ve suni teneffüs yapılan Ahmet Alizzo için sağlık ekibi istendi. İlk müdahaleden sonra ambulansla Avcılar’daki özel bir hastaneye kaldırılan Ahmet Alizzo, doktorların yaptığı müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ağabeyine yapılan müdahaleleri gözyaşı içerisinde izleyen kardeşi, Ahmet Alizzo’nun astım hastası olduğunu söyledi. O sırada sahilde bulunan Yolcu Saygın, çocuğun çırpındığını görünce hemen görevlileri uyardığını ve kendisinin de yardım ettiğini söyledi. Çocuğun hastaneye kaldırıldığında çok kötü durumda olduğunu belirten Saygın, “Hasta olduğu belliydi. Ağzından köpük geliyordu” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş