Ataması Yapılmayan Engelli Öğretmenler Fidan Kampanyası Başlattı

Ataması Yapılmayan Engelli Öğretmenler Fidan Kampanyası Başlattı

Ataması Yapılmayan Engelli Öğretmenler, orman yangınlarının ardından “Doğaya nefes ol” diyerek fidan kampanyası başlattı.

Günlerce süren orman yangınlarının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılmayan engelli öğretmenler sosyal medya üzerinden “Fidan Kampanyası” başlattı.

Ataması Yapılmayan Engelli Öğretmenler Grubu Adına gazetemize konuşan (AEÖG) Ümit Badak, “Ülkemizde süren yangınlardan sonra atanamayan 2 bin 511 engelli öğretmen olarak sosyal sorumluluk projesi başlattık. ‘Doğaya Nefes Ol’ adını verdiğimiz fidan bağışı kampanyamızla yanan ormanlarımızın yeniden yeşermesi için fidan kampanyası başlattık. ‘Siz de doğaya bir nefes vermek ister misiniz?’ sloganıyla yanan ormanlara bir nefes olmak istedik” dedi.

“BİZ NEFES ALAMIYORUZ AĞAÇLAR ALSIN”

Üç kez ertelendikten sonra yapılan EKPSS’ndan sonra kendilerine verilen atama sözlerinin tutulmadığını hatırlatan Badak, “MEB tarafından 2021 Haziran ayında atanacağımız yönünde yapılan açıklamalara rağmen atamamız hâlâ yapılmadı. Bizim ailelerimizin artık nefes alacak gücümüz kalmadı, bari ağaçlar nefes alsın istiyoruz” diye konuştu.

Evrensel

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş