Arkadaşına Kredi Çeken Engelli Hem Evinden Hem Dükkanından Oldu

Arkadaşına Kredi Çeken Engelli Hem Evinden Hem Dükkanından Oldu

Bursa’da H.A. isimli bir kişi, engelli bireyin üzerinden vergi indiriminden yararlanarak 260 bin TL kredi çekti. Çektirdiği krediyi ödemeyen H.A., mağdur engelli bireyi bir de tehdit etti.

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Çalı Mahallesi’nde yaşayan 44 yaşındaki Recep Altay, arkadaşının vesilesiyle H.A. ile tanıştı. İddiaya göre H.A., yüzde 60 engeli olan bir çocuk babası Altay’dan engelli vergi indiriminden yararlanıp dükkan açmak için kredi çekmesini istedi. H.A., bunun karşılığında krediyi ödeyeceğini ve her ay kendisine 5 bin lira vereceğini söyledi. Teklifi kabul eden Altay’ın onayıyla farklı farklı bankalardan toplam 260 bin lira kredi çekildi. H.A. aradan geçen zamana rağmen ödenmeyen borç nedeniyle hem evinden hem de kendi dükkanından oldu.

“Evimden dükkanımdan oldum”

Altay “Bu kişiyle arkadaşım vesilesiyle tanıştım. Bana para lazım olduğu için teklifte bulundu. Bana engelli olduğum için vergi indiriminden yararlanıp kredi çekmemi ve o parayla dükkan açacağını söyledi. Bunun karşılığında bana her ay 5 bin lira para ödeyeceğini söyledi. Ben de kendisine inandım. Kendi evine benim adıma kredi kartları talep etmiş. Ben 75 bin lira çekmiştim ama kendisi benim adımla farklı farklı hesaplardan toplamda 260 bin lira para çekti. Daha sonra bana ne para verdi, ne de ödeme yaptı. Benim eşim de yüzde 58 engelli. 8 yaşında kız çocuğum var. Evimden, dükkanımdan oldum. Beni kandırdı. Hem beni hem devleti dolandırdı” diye konuştu.

“Sen de içeri girersin”

H.A., iddiaya göre Altay’ı “Beni dava edersen sen de içeri girersin” diyerek bir de tehdit etti.

tele1.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş