Ardahan Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Park İnşa Ediyor

Ardahan Belediyesi Engelli Çocuklar İçin Park İnşa Ediyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, beraberindeki belediye meclis üyeleri ve bütün birim müdürleriyle birlikte Halil Efendi Mahallesi’nde yapımına başlanan “Engelli Çocuklar Oyun Parkı” inşaatı temel atma törenine katıldı. Kar yağmadan önce bitirilmesi beklenen oyun parkı, Ardahan’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

“Ardahan’da Bir İlk Olacak”

Ardahan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi çerçevesinde hazırlanarak hayata geçirilen engelli çocuklar oyun parkı ve sosyal alan için inşaat çalışmalarına başlandı. Ardahan’ın tarihi bakımdan en eski mahallesi olan Halil Efendi Mahallesi’nde inşaatı süren oyun parkı için yapılan temel atma töreninde Başkan Faruk Demir, CHP’li belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de hazır bulundu.

“Proje, Türkiye’de Dereceye Girdi, Ödül Kazandı”

Butona basarak beton atılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Faruk Demir, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Değerli hemşehrilerim, burası Ardahan’ın ilk kurulduğu mahalle olan Halil Efendi Mahallesi. Bu alan üzerinde daha önceleri şehrimiz için kullanılan su depoları yer almaktaydı.

Ancak su depolarımızı farklı yerlere taşımamız neticesinde burası bomboş olarak duruyordu, değerlendirmek istedik. Kurumumuz Plan ve Proje Müdürlüğü’nün yaptığı bir çalışmayla, daha önce Ardahan’ımızda olmayan engelliler için park yapımı başladı.

Geçen yıl Türkiye Belediyeler Birliği tarafından açılan bir yarışmada Türkiye’deki bin proje içerisinde bizim bu projemiz ilk 10’a girdi ve ödül kazandı. Aynı zamanda bu yapılan park, Halil Efendi Mahallemizin merkezinde bulunan ilk ciddi park olma niteliği de taşıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, belediye meclis üyelerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah kar yağmadan tamamlayacağız”

bursa.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş