Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Devam Ediyor

Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Devam Ediyor

Muhtaç yaşlı ve engellilere, bakımına destek amacıyla verilen sosyal yardım olan evde bakım maaşı il il yatırılmaya devam ediyor. Ödeme sorgulamaları ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.

Yüzde 50’nin üzerinde engeli bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına bakan kişilere verilen evde bakım maaşı birçok ilde hesaplara yatmaya başladı.

EVDE BAKIM MAAŞI YATIRILAN İLLER 22 ARALIK

Evde bakım maaşı yatan iller arasında; Aksaray, Bolu, Sakarya, Samsun, Antalya, Diyarbakır, Edirne, Konya, Zonguldak, Mersin, İstanbul, Denizli, Manisa, Şanlıurfa, Bilecik, Erzurum, Malatya, Ankara, Kahramanmaraş, Kırklareli, Balıkesir, Uşak, Sivas, Tokat, Bursa, Hatay, Afyonkarahisar, Adana, Isparta, Aydın, Osmaniye, Kayseri, İzmir, Ordu, Kars, Çanakkale, Karabük yer alıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Sözcü

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş