Antalya’daki Yağmurda Evini Su Basan Engelli Kadına Polisten Yardım Eli

Antalya’daki Yağmurda Evini Su Basan Engelli Kadına Polisten Yardım Eli

Antalya’da şiddetli yağmur sonrası evde mahsur kalan yüzde 41 engelli 49 yaşındaki Yeter Gezer ile annesi polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Polis memurunun sırtında taşıma teklifini reddeden Gezer, su basan evden koluna girerek destek olan memurlar tarafından çıkarıldı.

Antalya’da Meteoroloji’den yapılan uyarıların ardından beklenen yağış, öğleden sonra kent merkezinde etkili oldu. Akşam saatlerinde sağanak şekilde yağan yağmur nedeniyle şehir merkezinde birçok yolda su birikintisi meydana gelirken, bazı araçlar yolda kaldı. Yağış nedeniyle apartmanların giriş katları ile işyerlerinin bodrum katlarında su baskınları oluştu.

Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi 485 sokak üzerinde yer alan 4 katlı bir apartmanın bodrum katında su baskını olurken, evde yaşayan menüsküs ameliyatı olan ve yüzde 41 engelli Yeter Gezer’in evi de sular altında kaldı. Gezer’e misafirliğe gelen annesi de kızıyla beraber evde mahsur kalırken durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Polis Memuru: “Sırtıma Alıp Çıkarayım”

Polis ekipleri durumu itfaiye ekiplerine haber verirken, suların içinde kanepe üzerinde oturan engelli Yeter Gezer ile annesine evden çıkmaları için yardımcı olabilecekleri söylendi. Görevli olarak eve gelen bir polis memuru engelli Yeter Gezer’e, “Bu şekilde suyun içerisinde evde kalmayın hasta olursunuz, isterseniz sizi sırtıma alayım ekip otomuzda sıcak şekilde oturun” teklifinde bulundu.

Yeter Gezer ile annesi polis ekiplerine yük olmamak adına teklifi kabul etmedi. Bir süre kanepede oturan Gezer ile annesi daha sonra ısrar eden polislerin desteği ile evden çıkmayı kabul etti.

“Akrabasının Evine Gitti”

Polis ekiplerinin yardımıyla evden çıkarılan Yeter Gezer ve annesi yakında oturan akrabasının yanına geçti. Ekipler kadınlara eve kadar yardımcı olurken, evdeki suyun tahliyesi için itfaiye ekibi beklendi.

“Yetkililerden Yardım İstiyorum”

Şiddetli yağmur sonrası evi sularla dolan yüzde engelli Yeter Gezer, “Yağmur yağmaya başladı, bende o anda içeriye gelmez diye yemek için sofrayı hazırlıyordum. Bir anda su bastı, bizde içeriye kapandık. Ben engelliyim dışarıya çıkamadım ve hemen polis ekiplerini çağırdım. Annem de yağmur yağmadan önce misafir olarak gelmişti, sular içeriye doluşunca o da şaşırdı. Ortada kaldık, ben yalnız yaşıyorum, hiçbir şeyim kalmadı. Yapacak bir şey yok, ne yapacağımı bilmiyorum. Evimi bırakıp kimseye gitmem. Evime geri döneceğim, yetkililerden yardım istiyorum. Yüzde 41 engelli raporum var ama yardım alamıyorum” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş