Antalya’da HEYAD ve YARDEM’den Etkili İletişim Eğitimi

Antalya’da HEYAD ve YARDEM’den Etkili İletişim Eğitimi

Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) ve Yardım Et Mutlu Ol Derneği (YARDEM) ortaklığında AB Sivil Düşün Programı desteğiyle 21-22 Ocak tarihlerinde Lara’da bir otelde “Engelliler ve Yaşlılarla Etkili İletişim Eğitimi” kapsamında eğitim verildi.

Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) ve Yardım Et Mutlu Ol Derneği (YARDEM) ortaklığında AB Sivil Düşün Programı desteğiyle 21-22 Ocak tarihlerinde “Engelliler ve Yaşlılarla Etkili İletişim Eğitimi” verildi. Eğitime sağlık personelleri ve dernek gönüllüleri olmak üzere 30 kişi katıldı. İki gün süren eğitimin ilk günü Doç. Dr. Bahar Urhan ve HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan eğitimlerini gerçekleştirdi. Eğitimde “Sağlık personellerinin yaşlı ve engelli bireylere nasıl yaklaşması gerektiği?”, “Yaşlı ve engelli bireylerin en çok yaşadığı problemlerin neler olduğu?” ve “Engelli ve yaşlı bireylerle etkili iletişim nasıl kurulur?” gibi konularda kapsamlı bir eğitim gerçekleştirildi.

“Sağlık Personelleri ve Dernek Gönüllüleri, Yaşlı ve Engellilerin Yaşadığı Sıkıntıları Canlandırdı”

Eğitimin ikinci günü atölye çalışması yapıldı. Katılımcılardan sağlık personelleri görevini icra ederken dernek gönüllüleri ise yaşlı ve engelli bireylerden biri gibi yaparak yaşadığı zorluğu birebir canlandırdı. Canlandırma esnasında eğitimcilerimiz Bahar Urhan ve Hüseyin Ayhan yapılan yaklaşım hatalarını dile getirerek hem sağlık personellerinin dezavantajlı gruba nasıl yaklaşması gerektiğini hem de dezavantajlı grubun sağlık personellerine nasıl yaklaşması gerektiğini uygulamalı olarak anlattı.

Eğitim sonunda dernek başkanı Hüseyin Ayhan küçük bir teşekkür konuşması yaptıktan sonra katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

antalyaekspres.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş