Antalya’da Engelli Çocuğu ile Evsiz Kalan Türer, Alanya Halkına Seslendi

Antalya’da Engelli Çocuğu ile Evsiz Kalan Türer, Alanya Halkına Seslendi

Alanya’da aralık ayında engelli çocuğu ile evsiz kalan Ayşe Türer kendisine yardım edilmesini istedi. Başını sokacak bir ev istediğini söyleyen Türer, “Ahır da olsa orada yaşayacağım” dedi.

Alanya’da yaşayan 58 yaşındaki Ayşe Türer, ev sahibinin yaşadığı evi bir başkasına satması nedeniyle yüzde 80 engelli olan 14 yaşındaki erkek çocuğu ile birlikte 2022 Aralık ayında evsiz kalmıştı. Aralık ayından bu yana kendisine uzanacak yardım elini bekleyen Türer, tekrar Alanya halkına seslendi. Türer, “Eşyalarımı bir caminin deposuna koymuştum. Bana eşyalarını taşı diyorlar ama nereye taşıyacağımı bilmiyorum. Bütün kurumlar geldi. Ne durumda olduğumu gördü. Koca Alanya’da bir ben mi sokaktayım? Neden benimle ilgilenmiyorlar? Kıvranıyor, bir çare arıyorum. Herkes konuşuyor ama bir şey yok. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Yakın zamanda kalp spazmı geçirdim. Öldükten sonra mı bana sahip çıkacaklar? Gücüm kalmadı. Alanya’da merhametli, vicdanlı birisi yok mu?” dedi.

“Beni Alanya’ya Sığdıramadılar”

2 aydan bu yana bir arkadaşında kaldığını belirten Türer, “Bana ne zaman gideceksin diyorlar. Cami deposuna koyduğum eşyaları da taşımamı istiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Ahır da olsa orada yaşayacağım. Bana sığınma evine git diyorlar. Sığınma evine gideceğim, caminin deposundan eşyaları taşıyın diyorlar. Bir oda kafamızı sokacak ev istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Kiramı da verir, elektrik paramı da öderim. Birisi çıkıp da bize elini uzatsın. Beni şu Alanya’ya sığdıramadılar” diye konuştu.

Gerçek Alanya

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş