Antalya’da, 10 Yıllık Engelli Arkadaşların Ekmek Teknesini Çaldılar

Antalya’da, 10 Yıllık Engelli Arkadaşların Ekmek Teknesini Çaldılar

Antalya’da 5 kişilik hırsızlık şebekesi, 10 yıldır dost olan 2 bedensel engelli arkadaşın uçan balon satmak için kullandıkları engelli aracı ile akülü aracını çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansırken, hırsızlara seslenen engelli Salih Ceylan, “Getirsinler. Yazıktır, günahtır. Onu satıp gelen parayı yiyemezler, Allah da yedirmez. Zaten zor geçiniyoruz. Şu mübarek günde sahura kalkmıştık, Allah ıslah etsin” dedi.

Muratpaşa ilçesi Zerdalilik Mahallesi üzerindeki bir apartmanın bahçesinde, pazartesi gecesi 03:30 sıralarında; kimliği belirsiz 5 kişilik hırsızlık şüphelileri, henüz 2 yaşındayken yüksek ateşten dolayı bedensel engelli kalan 3 çocuk babası Salih Ceylan (46) ve yine doğuştan bedensel engelli 10 yıllık dostu Soner Yılmaz’a (52) ait engelli motosikleti ile akülü aracı çaldı.

“Şikayetçi Oldular”

Sabah kalktıklarında araçlarını göremeyen 2 arkadaş, güvenlik kameralarını izlediğinde neye uğradığını şaşırdı. Araçlarının çalınmasının büyük üzüntüsünü yaşayan Ceylan ve Yılmaz, şüpheliler hakkında polise şikayetçi oldu. Kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleriyse şüphelileri bulmak için çalışma başlattı.

“Uçan Balon Satarak Geçiniyorduk”

Olayı anlatan Salih Ceylan, engelli motosikletle üzerindeki akülü aracı 5 kişinin profesyonelce çaldığını, 2 kişinin de gözetleme yaptığını söyledi.

Arkadaşıyla birlikte Kaleiçi’nde uçan balon sattıklarını ve araçlarının çalınması yüzünden gidemediklerini belirten Ceylan, “Geçimimizi böyle sağlıyorduk. Getirsinler. Yazıktır, günahtır. Onu satıp gelen parayı yiyemezler, Allah da yedirmez. Zaten zor geçiniyoruz. Şu mübarek günde sahura kalkmıştık, biz uyanıkken çalmışlar. Allah ıslah etsin” dedi.

Soner Yılmaz’da, “Arkadaşıma kullansın diye verdim ama olmadı. Ben de zarardayım ama arkadaşımın zararı daha büyük” ifadelerini kullandı.

“Hırsızlık Anı Kamerada”

Öte yandan, hırsızlık anı güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, apartman bahçesine 5 şüphelinin gelip aracı götürmek için çaba sarf etmeleri, bu sırada da 2 şüphelinin de dışarı da beklediği görüldü. Görüntülerin devamında ise şüphelilerin araçları götürmeleri, birinin de apartman dış kapısını kapatması yer aldı.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş