Ankara’da, Hasta Nakil Hizmeti Eğitimlerle Geliştiriliyor

Ankara’da, Hasta Nakil Hizmeti Eğitimlerle Geliştiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, zor durumdaki hastalara ve engelli bireylere yardımcı olmak amacıyla başlattığı hasta nakil aracı hizmetiyle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde, 17 hasta nakil aracı ve 7 diyaliz aracı bulunuyor. Aynı zamanda 79 personel, hizmetin kesintisiz olarak sürdürülmesi için çalışmalar sürüyor. Bu hizmet, Başkent 153 Çağrı Merkezi üzerinden hasta ve engelli bireylerin talepleri doğrultusunda kamu hastanelerine taşıma hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Hasta nakil hizmeti kapsamında, yatalak durumdaki hastaların sağlık personeli eşliğinde hastanelere taşınması ve tedavi sonrası tekrar evlerine bırakılması sağlanıyor. Ayrıca, sürekli diyalize giren böbrek hastaları için özel bir program hazırlanıyor. Bu program, hastaların oturdukları semt, tedavi gördükleri diyaliz merkezleri ve tedavi günlerini içeriyor. Bu sayede diyaliz hastaları, program dahilinde evlerinden alınıp diyaliz merkezlerine ve tedavinin ardından tekrar evlerine kadar güvenli bir şekilde taşınıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hizmeti sunan personelin etkinliğini ve başarısını artırmak amacıyla kurum içi eğitimler düzenliyor. Eğitimler, etkili iletişim ve empati, tıbbi atık yönetimi, hasta hakları ve güvenliği, hasta transferi ve taşıma gibi konularda uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Bu eğitimler sayesinde personelin mesleki bilgi ve becerileri geliştirilerek yetkinlik düzeyleri yükseltiliyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, ambulans hizmetini sunan personelin profesyonellik düzeyini artırmak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen eğitimlere vurgu yaparak, belediyenin bu alandaki çabalarını destekliyor.

yozgatcamlik.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş