Ankara’da Engelli Şirin’den 10 Gündür Haber Alınamıyor!

Ankara’da Engelli Şirin’den 10 Gündür Haber Alınamıyor!

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yüzde 50 zihinsel engelli Şirin Buse Yılmaz, 10 gün önce kayıplara karıştı. Aile, evlerinin balkonundan atlarken güvenlik kamerasına yansıyan 18 yaşındaki Şirin’in internette tanıştığı bir kişi tarafından kandırılarak kaçırıldığını düşünüyor.

Ankara’da 10 gün önce evlerinden kaçan yüzde 50 zihinsel engelli Şirin Buse Yılmaz’dan (18) haber alınamıyor.

Yenimahalle ilçesinde babası, kardeşi, babaannesi ve dedesi ile birlikte yaşayan Şirin Buse Yılmaz, 29 Ağustos’ta sabah erken saatlerde aile fertlerine bir şey söylemeden, 1’inci kattaki evlerinin balkonundan atlayarak dışarıya çıktı. Sabah kalktıklarında kızlarını odada bulamayan aile, çevrede araştırma yaptı.

AİLESİ KANDIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Evin karşısındaki iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarında Şirin Buse Yılmaz’ın, evin balkonundan dışarıya çıktığı görüldü. Kızlarının internette tanıştığı bir kişi tarafından kandırılarak kaçırıldığını düşünen aile polise başvuruda bulundu. Polisin yaptığı araştırmada Şirin Buse Yılmaz’a henüz ulaşılamadı. Polisin arama çalışmaları sürüyor.

“TELEFONU KAPATILMIŞ”

Dede Osman Yılmaz (70) torununun kaybolduğu gün sabah erken saatte hastaneye gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Evde babaannesi, bir de küçük kardeşi vardı. Hanım çamaşır asmış balkona, Şirin ayaktaymış. ‘Ne yapıyorsun kızım sen, yat’ demiş. ‘Tamam yatacağım’ demiş. Sonra odasına bakmışlar, yatağına battaniyenin altına yastık koymuş. Sonra babası geliyor. Kameralara bakıyorlar; balkondan atlamış gitmiş.

Daha önce böyle bir şey yapmamıştı. Kötü bir yere düştüğünü sanıyorum. Kaçtığı gün, balkona çıkmış sürekli, gözü dışarıdaymış; birini mi bekliyordu bilmiyoruz. Kaybolduğu gün telefonu ilçedeki Bağlum semtinden sinyal vermiş. Ondan sonra kapatılmış telefon. Kızımızın hayatından endişe ediyoruz. Gelsin, evine dönsün.”

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş