Ankara’da, Engelli Öğrenciler İçin Ücretsiz e-KPSS Kursu

Ankara’da, Engelli Öğrenciler İçin Ücretsiz e-KPSS Kursu

Altındağ Belediyesi, engelli memur adayları için kolları sıvadı. Belediye, engelli bireyler için e-KPSS Hazırlık Kursu açıyor. 3 merkezde düzenlenecek kurslar için kayıt işlemleri başladı. Kurslardan en az yüzde 40 ve üzeri engeli olan, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları faydalanabilecek.

Altındağ’da engelli memur adayları için kurslar başlıyor. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla bu yıl da başlayacak olan kurslar, memur olmak isteyen ancak engeli ya da maddi imkansızlıkları sebebiyle kursa gidemeyen memur adaylarına büyük kolaylık sağlayacak. e-KPSS Hazırlık Kursu için başvuru ve kayıt süreci başladı. Kayıt süreci 3 Eylül’de son bulacak.

“Engelli memur adaylarına büyük kolaylık”

3 Eylül tarihinde son bulacak kayıt işlemlerinin ardından kursiyerler, engel durumlarına göre gruplandırılacak. Kurslara, Altındağ’da ikamet eden, en az yüzde 40 ve üzeri engeli olan, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. Kurslar, Önder Gençlik Merkezi, Aydınlıkevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi, Karapürçek Mimar Başak Cengiz Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde verilecek. Kurslar, haftada 3 gün 09:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

“Altındağ’da engelli olmak hiçbir şeye engel değil”

e-KPSS Hazırlık Kursu’na Altındağ’da ikamet eden engelli bireylerin, ilk günden itibaren büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Başkan Asım Balcı, “Altındağ’da yaşayan engelli kardeşlerimizden bu konuda çok yoğun bir talep vardı. Kimisi engeli nedeniyle, kimisi ise imkanları olmadığı için kursa gidemiyor ve kaynaklardan faydalanamıyordu. Altındağ’da engelleri aşacağımıza söz vermiştik. Aynen söz verdiğimiz gibi, bu engeli de yıllardır aşıyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Altındağ’da engelli olmak hiçbir şeye engel değil…” dedi.

Başkan Balcı “İlçemizde memur olma hayali kuran engelli bireylerimizi bu kurslardan faydalanmaya davet ediyorum. Kurslardan faydalanmak isteyenler, mahallelerinde bulunan Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi ile Gençlik Merkezi’ne giderek bilgi alabilirler” ifadelerini kullandı.

anadolugazete.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş