Vitra’dan herkes için tasarımla engelsiz çözümler.

Vitra’dan herkes için tasarımla engelsiz çözümler.

Ankara’da, ”Altınpark Yaşlılar Lokali” Hizmete Açıldı

Ankara’da, ”Altınpark Yaşlılar Lokali” Hizmete Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 60 yaş ve üstü bireylerin sosyal faaliyetlerde bulunmaları ve boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla Altınpark Yaşlılar Lokali’ni hizmete açtı. Bu yaşlılar lokali, Elmadağ Yaşlılar Lokali’nden sonra başkentteki ikinci merkez olma özelliği taşıyor. Lokal, haftanın altı günü 08:30 – 18:30 saatleri arasında üyelerine hizmet veriyor. Lokalde, 60 yaş üstü üyelerin sosyalleşerek boş zamanlarını değerlendirebilecekleri birçok sosyal faaliyet imkânı bulunuyor.

Bu sosyal faaliyetler arasında kitap ve gazete okuma alanları, tavla, satranç, masa tenisi gibi oyunlar, kütüphaneden TV izleme odası, uzman danışma merkezi, bay-bayan kuaförü, canlı müzik etkinlikleri ve gezi-kahvaltı organizasyonları gibi etkinlikler yer alıyor. Lokalde yaklaşık iki bin üye bulunuyor ve yeni üyelerin katılımı bekleniyor.

“Yaşlılar Etkinlikle Sosyalleşiyor”

Altınpark Yaşlılar Lokali’nin düzenlediği aşure etkinliği ile ilgili olarak Halkla İlişkiler Personeli lokal hakkında bilgi vererek etkinlikleri anlattı. Üyeler, lokalde düzenlenen etkinliklere katılarak sosyalleşme imkânı bulduklarını ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Lokale üye olmak isteyen bireyler, bizzat lokali ziyaret ederek kayıt oluşturmaları gerekiyor. Kaydı tamamlanan üyelere özel bir kart verilmekte ve sadece bu karta sahip olanlar lokaldeki imkânlardan yararlanabiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin insan odaklı hizmet anlayışıyla yaşlı bireylere sunduğu bu sosyal imkânların toplumun her kesimine hizmet verme amacını yansıttığı görülüyor.

yozgatcamlik.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş