Ampute Futbol Türkiye Kupası Şampiyonu Etimesgut Belediyesi

Ampute Futbol Türkiye Kupası Şampiyonu Etimesgut Belediyesi

Ampute Futbol Türkiye Kupası’nda şampiyon, Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü oldu.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen Ampute Futbol Türkiye Kupası final maçında, Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübü ile Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü karşılaştı.

Maçın ilk dakikalarında çıkan olaylar nedeniyle Şahinbey Belediyesi’nde 4 futbolcu kırmızı kart gördü ve hakem maçı iptal etti.

Yarışma talimatı gereği Şahinbey Belediyesi’nin saha içinde yeterli sayıda futbolcusu olmamasından dolayı, Etimesgut Belediyesi 3-0 hükmen galip sayıldı.

Bu sonuçla Türkiye şampiyonu olan Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü, şampiyonluk kupasını da Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın elinden aldı.

6 takımın mücadele ettiği turnuvada ikinci Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü’nün ardından, Pendik Engelliler Spor Kulübü üçüncü, Trabzon Ortahisar Belde Spor Kulübü dördüncü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü beşinci, Baltalı Grup Denizli Spor Kulübü ise altıncı oldu.

Kupa töreni sonrasında, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, organizasyondaki katkılarından dolayı Bitlis Valisi Oktay Çağatay’a teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: tbesf.org.tr

26 Eylül 2020

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş