Alzheimer Hastası Olan Yatalak Ablasına Tuz Ruhu İçirerek Öldürdü!

Alzheimer Hastası Olan Yatalak Ablasına Tuz Ruhu İçirerek Öldürdü!

Muğla’da, 60 yaşındaki Uğur Öner, birlikte yaşadığı Alzheimer hastası olan ablası 63 yaşındaki Canan Öner’e tuz ruhu içirerek öldürüp, aynı yolla intihara kalkıştı. Ablasını öldürdüğünü söyleyip, suçunu itiraf eden Uğur Öner, hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alındı.

Muğla’da, kelimenin tam anlamıyla bir dehşet yaşandı. Olay, saat 23:00 sıralarında Menteşe ilçesi Orta Mahalle Mantarlar Sokak’ta meydana geldi.

“Ablasını Öldürdüğünü İtiraf Etti”

Uğur Öner, 112 Acil Çağrı Merkezi´ni arayıp, yaklaşık 10 yıldır aynı evde birlikte yaşadığı Alzheimer hastası olan yatalak ablası Canan Öner’in öldüğünü söyledi.

“Hayatını Kaybettiği Belirlendi”

İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Canan Öner’in yaşamını yitirdiği belirlendi.

“Bakmakta Zorlandığım İçin Yaptım”

Canan Öner´in cenazesi, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Uğur Öner, polise, bakmakta zorlandığı için ablasına tuz ruhu içirdiğini, kendisinin de tuz ruhu ve kolonya içtiğini söyledi.

“Tedavisinin Ardından Gözaltına Alındı”

Hastaneye kaldırılan Uğur Öner, tedavisinin ardından gözaltına alındı. Öner’in emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş