Almanya’da Engelli Yolcuyu Uçurmadılar

Almanya’da Engelli Yolcuyu Uçurmadılar

Solingen’de yaşayan Sefer Mine Güngör çiftinin 36 yaşındaki engelli oğlu Seyyid Güngör uçağın kaptan pilotu tarafından kapıdan geri çevrildi. Mağdur aile dava açıyor.

Olayla ilgili açıklamada bulunan abla Hamide Savuşman, Pegasus Havayolları’na suçlamalarda bulundu. Savuşman, “Annem, babam ve kız kardeşim, Seyyid ile Düsseldorf’tan İstanbul’a uçacaktı. Kardeşimi uçağın kapısına kadar engelli arabasıyla götürmüşler. Tam uçağa bindirecekken kaptan pilot gelmiş. Kardeşimi görünce ‘Bu çocuk nasıl uçacak’ demiş” diye konuştu.

“Doktor Raporu Var”

Savuşman, “Babam da ‘Daha önceki yıllarda uçtu. Elimizde doktorların verdiği uçabilir raporu var’ demiş. Pilot da ‘Uçak türbülansa girebilir ve tehlikeli olur’ diyerek uçurmayı reddetmiş. Babam, annem, kız kardeşim ve engelli kardeşim olmak üzere hiçbirini uçağa kabul etmemiş. Şirketi arayıp anlattık durumu, onlar da hiçbir şey yapamayacaklarını söyledi” dedi.

“Rezil Olduk”

Havaalanı rezillik çektiklerini ve biletlerinin yandığını anlatan Hamide Savuşman, “Ertesi gün annem, babam ve kız kardeşim yeniden bilet alarak uçtu, maalesef kardeşim uçamadı” diye konuştu. Savuşman, “Kardeşim daha önce defalarca uçtu, hiç sorun yaşanmadı. Kardeşim koltuğa oturabiliyor ve kemeri bağlanabiliyor. Bu olayın peşini bırakmayacağım” dedi.

Sabah

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş