Aksaray’da, İhtiyaç Sahibi Bireyler İçin Mobil Kuaför Uygulaması

Aksaray’da, İhtiyaç Sahibi Bireyler İçin Mobil Kuaför Uygulaması

Aksaray Belediyesi, yeni kurduğu “Mobil Kuaför” uygulamasıyla dar gelirli ve yaşlı bireylerin evlerine kadar giderek tıraş yapıyor. Dar gelirli aileler başta olmak üzere yaşlı, engelli ve sosyal yardıma ihtiyaç duyan herkesin ihtiyacını karşılayacak çalışmalar yaparak vatandaşların gönlüne dokunuyor.

Mobil Kuaför uygulamasından bugüne kadar binlerce vatandaş faydalandı. Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli tarafından sağlanan kuaför hizmetini bayanlar için bayan, erkekler için de erkek kuaförü gerçekleştiriyor. Kullan-At malzemelerle hizmet verilen araçta, ekipmanlar her kullanım sonrası sterilizasyon makinesinde dezenfekte ediliyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, mobil kuaför aracının hafta içi her gün ücretsiz olarak hizmet verdiğini açıkladı. Başkan Dinçer, “Sosyal belediyecilik alanında birçok yenilikçi projeye imza atan belediyemiz, hayata geçirdiği ‘Mobil Kuaförlük’ projesi ile kuaför ve berber imkânı kısıtlı olan mahallelere giderek hizmetini vatandaşın ayağına götürüyor. Dar gelirli aileler başta olmak üzere yaşlı, engelli ve sosyal yardıma ihtiyaç duyan herkesin ihtiyacını karşılayacak çalışmalar yapan belediyemiz, vatandaşların gönlüne dokunmaya devam ediyor” dedi.

Vatandaşlar ise, “Kuaför hizmeti ayağımıza kadar geldi, çok memnunuz. Teşekkür ederiz başkanımıza” ifadelerini kullandılar.

medyagazete.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş