Akdeniz İlçesindeki Yaşlı ve Engelli Bireyler Evde Hizmet Alıyor

Akdeniz İlçesindeki Yaşlı ve Engelli Bireyler Evde Hizmet Alıyor

Mersin’de Akdeniz Belediyesi’nin, yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz bireyler için hayata geçirdiği evde bakım hizmeti ile 616 haneye 4 bin 96 defa evde temizlik hizmeti sunuldu, 364 kişiye de bin 435 kez kuaförlük hizmeti verildi.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hayata kattığı önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Evde Kişisel Bakım ve Temizlik Hizmeti” ile yaşlı, engelli, kimsesiz durumdaki ihtiyaç sahibi bireyler yalnız bırakılmıyor; kendi gündelik ihtiyaçlarını karşılayamayan bireylere moral ve destek olunuyor.

Akdeniz ilçe sınırları içerisinde ikamet eden dezavantajlı durumdaki bireylere sunulan hizmet kapsamında, şimdiye kadar 616 haneye 4 bin 96 defa temizlik hizmeti verilirken, ayda 1 defa olmak üzere hizmet verilmeye devam ediliyor. Evde Temizlik Hizmeti ile gidilen hanenin günlük temizlik ihtiyacını karşılayacak şekilde cam, kapı, silme, süpürme, toz alma, banyo, tuvalet temizliği yapılıyor.

“364 Kişiye Bin 435 Kez Kuaförlük Hizmeti Verildi”

Hizmet kapsamında, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden kimsesiz, yaşlı, engelli, şehit yakını ve dezavantajlı bireylerin yanı sıra, kırsal bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi bireylere yönelik ev ziyaretleri de yapılıyor. Bu amaçla ihtiyaç sahiplerine saç kesimi, el ayak bakımı gibi çeşitli kuaförlük hizmetleri sunuluyor. Bu hizmet sayesinde de bugüne dek 364 kişiye bin 435 defa kuaförlük hizmeti verildi.

Ekipler son olarak Havana, Mustafa Özsoy çifti ile Yıldız, Mehmet Kaya çiftinin evini ziyaret ederek, evde bakım ve temizlik hizmeti sundu. Kendilerine gösterilen yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren aileler, Başkan Gültak ve görevli ekiplere teşekkür etti.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana devam eden Evde Kişisel Bakım ve Temizlik Hizmeti hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, gönül belediyeciliğini esas alan, sosyal belediyecilik ilkelerini önceleyen bir anlayışla Akdeniz halkına hizmet verdiklerini vurguladı.

Başkan Gültak, “İnsanı insan eden bu önemli değerimizi günümüzde de yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hiçbir ayırım yapmadan mağdur durumdaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Bu örnek hizmetimiz ile Akdeniz’de yaşayan vatandaşlarımıza, yalnız ve çaresiz olmadıklarını hissettiriyoruz. Uzak yakın demeden ihtiyaç sahibi insanlarımıza dokunmak, dertlerine derman olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş