AHİD, Engelsiz Yaşam Pikniği’nde Engelli Bireyleri Bir Araya Getirdi

AHİD, Engelsiz Yaşam Pikniği’nde Engelli Bireyleri Bir Araya Getirdi

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD), Engelsiz Yaşam Pikniği düzenledi. Pikniğe 300 özel eğitim rehabilitasyon öğrencisi katıldı. AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde düzenlenen piknik etkinliğinde engelli bireyleri bir araya getirdi. Pikniğe yaklaşık 300 özel eğitim rehabilitasyon öğrencisi katıldı.

Etkinlik, Şeyh Ali Semerkandi Hz. Türbesi ziyaretiyle başladı ve gün boyunca Aluçdağı Tabiat Parkı’nda devam etti. Pikniğe siyasi parti temsilcileri, AHİD üyeleri, Özel Eğitim Rehabilitasyon Kurucu Müdürleri ve Ankaralılar da katıldı. AHİD’in çabalarıyla, Ankara’da yaşayan engelli bireylerin katılımıyla gerçekleşen piknik, dostluk ve dayanışma atmosferinde geçti.

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Hilmi Yaman, “Ankaralılar Derneği olarak engelli bireylerimizin sosyalleşmesi için genel merkezimiz ve şubelerimizde programlar düzenliyoruz. Geleneksel sanatlarımız ve önemli günlerimiz de bir araya geliyoruz, güzel kalplerinize dokunuyoruz. Bugün de burada sizlerle güzel bir gün geçiriyoruz. Çoğu kardeşimiz Ankara’da yaşayıp daha önce hiç Çamlıdere’ye gelmemişler. Sizi burada ağırlıyor olmak çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, “Bu güzel ortamda bizleri bir araya getiren Ankaralılar Derneği Başkanı Hilmi Yaman abimize ve emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Engelsiz Yaşam Pikniği’ne hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

Program sonunda Özel Eğitim Merkezi tarafından Hilmi Yaman’a plaket takdimi yapıldı.

anadolugazete.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş