AHEF İnfluenza Aşı Gelişmelerinin Takipçisi Olacak

AHEF İnfluenza Aşı Gelişmelerinin Takipçisi Olacak

Pandemi döneminde mevsimsel influenza sezonunun da başlamasıyla, influenza aşılamasının önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Ortak risk grupları olan bu hastalıklarda aşılanmanın önemine inanıyoruz ancak herkese grip aşılamasının yapılmasının mümkün olmayacağı açıktır.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu olarak, influenza aşılamasına yönelik önerimiz; E-nabız sistemi üzerinden risk grubunda olan bireyler için ‘’influenza aşısı uygundur‘’ şeklinde uyarı ekranı oluşturulması ve bu mesajın aynı zamanda bireylere sms ile bildirilmesi yoluyla da gönderilmesidir. Bu sistemin işletilmesi durumunda; bireylerin sağlık merkezlerine gereksiz başvuruları ve virüse maruz kalma riski azaltılacaktır. Aynı zamanda vatandaşlarımız sağlık merkezlerinde beklemek zorunda kalmayacaktır.

Gerekli entegrasyonun sağlanması, halkımıza ve sağlık çalışanlarımıza mağduriyet oluşturmayacak şekilde planlamaların yapılması hususunda gerekli girişimler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Coronavirus Bilim Kurulu ve Titck (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) nezdinde yapılmıştır.

Konunun takipçisi olduğumuzu önemle duyururuz.

AHEF (Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu)

Yaşadıkça

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş