Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Okul Sporlarında 15 Madalya Kazandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Okul Sporlarında 15 Madalya Kazandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Okul Sporları Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Okul Sporları Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atan üniversitenin sporcularını kutladı.

Şampiyonada 15 madalya kazanan Ağrı’yı temsil eden Taha Burak Duzlu, Yusuf İncekaya, Özcan Dayanmaz ve Doğukan Bayat, antrenörleri Spor Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Baykal Karataş, Hüseyin Aktaş ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Fatih Karaoğlan, Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’u ziyaret etti.

Prof. Dr. Karabulut, sporcuların elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, gençlerin hevesinin başarıyla artacağını ve gençlere verilen destek ve emeğin hiçbir zaman boşa gitmeyeceğini söyledi. Üniversite olarak her zaman spora destek verdiklerini belirten Prof. Dr. Karabulut, sporcuların yetişmesi için desteklerini sürdüreceklerini, özellikle engelli sporcuların söz konusu olduğunda bu desteğin daha da artacağını ifade etti.

Sporculardan yeni başarılar ve şampiyonluklar beklediğini söyleyen Prof. Dr. Karabulut, sporcuların büyük çaba sarf ederek elde ettiği başarıyla Üniversite ve Ağrı’yı gururlandırdıklarını ve daha fazla çalışarak başarılarını devam ettireceklerine inandığını belirtti.

Emek verildiği zaman başarının da kendiliğinden geleceğini ifade eden Karabulut, başarılı sporcuların kendilerini, ailelerini, hocalarını, Üniversitelerini ve Ağrı’yı sevindirdiklerini, ulusal ve uluslararası alanlarda başarıları devam ettikçe ülkemizi de sevindireceklerini sözlerine ekledi.

diyadinnet.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş