Afyonkarahisar’da Engelli Personel İki Gün İdari İzinli Sayılacak

Afyonkarahisar’da Engelli Personel İki Gün İdari İzinli Sayılacak

Afyonkarahisar’da gece başlayan kar yağışı kenti beyaz örtüyle kapladı. Afyonkarahisar Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, engelli personel ile malül gazilerin 31 Ocak Pazartesi ve 1 Şubat Salı günleri idari izinli sayılacağını duyurdu. Afyonkarahsiar’da saat 01.30’dan sonra yoğunlaşan kar yağışı sonrası kent beyaza büründü. Kentin işlek caddelerindeki kar araç geçişinden erirken mahalle aralarında ve sokaklarda kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri kentin diğer illerle bağlantı yollarında kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışı zaman zaman hayatı olumsuz etkilese de çocuklar karın tadını çıkardı. TCDD 7. Bölge Müdürlüğü ekipleri de şehir içinde kalan tren yollarında kar temizliği yaptı. Afyonkarahisar Valiliği İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ‘Karla Mücadele Ekipleri’ 80 araç ve 100 personelle çalışmalarına devam ediyor.

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, soğuk hava nedeniyle kurum ve kuruluşlarda çalışan hamileler, engelli personel ile malül gazilerin 2 gün idari izinli sayılacağını duyuruldu. Açıklamada, Soğuk hava koşulları sebebiyle ilimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, engelli personelimiz ile malül gazilerimiz, 31 Ocak Pazartesi ve 1 Şubat Salı günleri 2 gün süreyle idari izinli sayılacaktır ifadesi yer aldı.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş