Adana’da, Kanseri Yenen Melisa’dan Yamaç Paraşütlü Kurban Bağışı Çağrısı

Adana’da, Kanseri Yenen Melisa’dan Yamaç Paraşütlü Kurban Bağışı Çağrısı

Adana’da kemik kanserini yenip, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nda (LÖSEV) işe başlayan 21 yaşındaki Melisa Bay, yamaç paraşütü yapıp, kendi gibi mücadele eden hastalara destek istedi. LÖSEV afişi ile uçup bağış çağrısı yapan Melisa, “Kurban bağışlarını yıl boyunca hastalarımıza taze bir şekilde iletmeye çalışıyoruz” dedi.

Melisa Bay’a, 2011 yılında kemik kanseri teşhisi konuldu. Henüz 9 yaşında kanserle savaşan Melisa, o dönem LÖSEV’in de desteği ile tedavi olup, hastalığı atlattı. 2022’de LÖSEV Adana Şubesi’nin Sosyal Hizmetler Birimi’nde işe başlayan Melisa Bay, şimdi kendi gibi mücadele eden hastalara destek oluyor.

Melisa Bay, Kurban Bayramı öncesinde de yamaç paraşütü yapıp, bağış çağrısı yaptı. Uçuş sırasında elinde LÖSEV afişi tutan Melisa, dakikalarca alkışlandı. LÖSEV ile tanışmasını anlatan Melisa Bay, “2011’den itibaren her günüm LÖSEV’de geçiyor. Bir süre sonra onlar için bir şeyler yapmak, bu mücadelenin içinde bulunmak istedim. Bu hastalıkla mücadele eden çocuklar için LÖSEV’de personel olarak görev almaya başladım. Bunun için çok mutluyum. LÖSEV olarak Kurban Bayramı dönemlerinde vekaleten aldığımız kurban bağışlarını yıl boyunca hastalarımıza taze bir şekilde iletmeye çalışıyoruz. Bugünse Kurban Bayramı kampanyasındaki farkındalığımızı göstermek için paraşütle uçtum” dedi.

“Hastalarımıza Taze Et Ulaştırıyoruz”

​LÖSEV Adana Şubesi İl Koordinatörü Betül Özgüven ise “Her sene olduğu gibi bağışçılarımızın yaptığı kurban bağışlarını hijyenik entegre tesislerde kesiyoruz. Din görevlisi, veteriner hekim ve bizim gözetimimizde Diyanet’in kurallarına uygun bir şekilde kurbanlar kesiliyor. Bu kurbanları, 12 ay boyunca hastalarımıza taze et olarak ulaştırıyoruz. Lösemili çocuklarımızın ve yetişkin kanser hastalarımızın tedavilerinde protein ağırlıklı beslenmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Bu durum tedavilerine çok büyük katkı sağlamaktadır. Melisa da iyileşmiş gençlerimizden bir tanesi. Kurban Bayramı kampanyası kapsamında bir tanıtım yapmak istedi. ‘Ben iyileştim, siz de iyileşebilirsiniz’ diyerek çocuklarımıza destek istedi” diye konuştu.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş