Adana’da Engelli Çocuk Mola Evi Açıldı

Adana’da Engelli Çocuk Mola Evi Açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Çocuk Mola Evi (ENÇOK) düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, özel gereksinimli çocuğu bulunan ebeveynlerin, özellikle annelerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Mola Evi gereksinimini karşılamak üzere hazırlanan Engelli Çocuk Mola Evi’nin açılışını, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile birlikte yaptı. Böylece, engelli çocuğu bulunan anneler, gün içinde 3 saat, çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri, uzmanların görev yaptığı bir tesise sahip oldu.

Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Engelli Çocuk Mola Evi’nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem katıldı.

Başkan Zeydan Karalar, dünya nüfusundaki engelli oranının yüzde 8-8,5 olduğunu, Adana’da bu oranın yüzde 14-14,5’a çıktığını belirterek, özel gereksinimi olan çocuk ve gençlerin yüzde 90-95 oranında annelerinin yanında olduğunu kaydetti. Başkan Zeydan Karalar, “Özel gereksinimi olan çocuğa sahip anneler bir yere gitmek istediğinde, çocuklarını bırakabilecekleri bir tesis yok. Söz konusu annelerimiz, yavrularını Çocuk Mola Evi’ne gönül rahatlığıyla bırakabilecekler ve işleri bittiğinde gelip alabilecekler” dedi.

NAZLIAKA: ZEYDAN KARALAR ADANA’NIN MEDARI İFTİHARI

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da “Belediyelerimiz bizleri gururlandırarak iyi işlere imza atmaya devam ediyorlar. Bizim belediyecilikteki 7 temel ilkemizi en iyi şekilde uyguluyorlar” diye konuştu.
Engelli çocuğu olan ebeveynlerin, gün içinde 3 saatliğine çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakıp, evlerinin, diğer çocuklarının, ailelerinin ve kendilerinin bazı ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine olanak ve zaman tanımak için açılan Engelli Çocuk Mola Evi’nde uzman personel görev yapacak. Engelli Çocuk Mola Evi’nde 2 etkinlik odası, 1 oyun odası, 1 dinlenme odası, 1 idari oda bulunuyor.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş