Adana’da, 3 Kat Artırılan Kirasını Ödeyemeyen Engelli Adam Sokağa Atıldı

Adana’da, 3 Kat Artırılan Kirasını Ödeyemeyen Engelli Adam Sokağa Atıldı

Adana’da engelli bir birey, 3 kat birden artırılan kirasını ödeyemeyince ev sahibi tarafından kanepesiyle birlikte sokağa atıldı. Engelli bireyin diğer eşyalarını ise ev sahibinin borçlarına karşılık rehin tuttuğu öğrenildi.

Adana’da ailesinden ayrı yaşayan ve sokaklarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan 41 yaşındaki bedensel engelli Muhammet Karakuşoğlu, merkez Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesi’nde Heybet Eraslan’a ait müstakil bir evin giriş katını kiraladı. 1650 TL’ye evde oturan Karakuşoğlu ile ev sahibi arasında kira nedeniyle anlaşmazlık yaşandı. Ev sahibi kirayı 4 bin 500 liraya çıkartmak isterken, Karakuşoğlu ise devletten aldığı engelli maaşıyla geçindiğini ve 4 bin 500 liralık kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine 2 defa evin kilidini değiştiren ev sahibi son olarak da geçtiğimiz gün iddiaya göre yine evin kilidini değiştirdi, ayrıca evdeki 2 kanepeyi sokağa attı. Eve geldiğinde kanepelerini sokakta gören Karakuşoğlu, ev sahibini aradı. Ev sahibiyle görüşen engelli adam, “Ev kirasını ya 4500 lira olarak ödersin ya da evimden çıkarsın. Ayrıca elektrik faturası da birikmiş. Onu da ödememişsin, kalan eşyalarını rehin olarak alıyorum” cevabını aldı. Bunun üzerine polise giden engelli adam, ev sahibi ile aralarında kontrat olmadığı için bir çözüm bulamadı ve geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı.

“Engelli maaşıyla geçiniyorum”

Ev sahibiyle uzun süredir sorun yaşadığını söyleyen Karakuşoğlu, ev sahibi tarafından elektriğinin de kesildiğini öne sürerek, “Bu eve yıkım kararı geldi. O nedenle elektrik faturası bana gelmiyor. Ben o nedenle elektriği ödeyemiyorum. Fakat su faturasını ödüyorum. Ayrıca her ayın 10’unda kirasını ödüyorum. Devletin bana vermiş olduğu engelli maaşıyla geçiniyorum. Ayrıca sokakta müzik yapıyorum” dedi.

“Çaresiz kaldım”

Ev sahibi tarafından daha önce de anahtarın değiştirildiğini kaydeden Karakuşoğlu, “2 defa ev sahibi anahtarı değiştirdi. En son geçtiğimiz gün de gelip anahtarı değiştirmiş. Aramızda kontrat yok. Şu anda 1650 TL ödüyorum. Benden 4500 lira istiyor. 2 kanepemi dışarı atmış, buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer eşyalarım evin içerisinde kaldı. Onları da rehin tuttuğunu söylüyor. Menenjit hastalığı nedeniyle ayakta duramıyorum. Çaresiz kaldım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, ev sahibinin cep telefonu kapalı olduğu için ulaşılamadı.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş