Acılı Baba ile Epilepsi Hastası Oğlunu Deprem Ayırdı

Acılı Baba ile Epilepsi Hastası Oğlunu Deprem Ayırdı

Kahramanmaraş’tan Aydın’a kendi imkanlarıyla gelen 72 yaşındaki acılı baba yaşadıklarını anlattı. 42 yaşındaki epilepsi hastası oğlunu depremde kaybeden Zeki Çıtak, “Bir saniye olsun yanımdan ayırmadım. Oğlumla birlikte 2 buçuk ay askerlik bile yaptım” diyerek gözyaşı akıttı.

Asrın Felaketi diye nitelendirilen Kahramanmaraş depremi 10 ili yerle bir etti, binlerce kişi hayatını kaybetti. On binlerce bina moloz yığınına dönerken birçok aileyi de birbirinden ayırdı. Kendi imkanları ile Aydın’a gelen ve Adnan Menderes Üniversitesinde tedavi olan Çıtak ailesi de geride 42 yaşındaki oğullarını bıraktı.

“Hastaneden Geldi”

İlk depremden sağ olarak kurtulan Zeki Çıtak ve 42 yaşındaki epilepsi hastası oğlu Tuncay Çıtak ikinci depreme 1 saat kala hastanede tedavi gören ailesini ziyaret edip kendilerine ait kahvehaneye gitti. Saat 1 buçuk sıralarında ikinci depreme yakalanan baba ve oğlu kahvehaneden dışarı kaçabilse de karşı binaların yıkılması ile enkaz altında kaldılar.

“Sesimi Duyan Yok mu?”

Baba Çıtak, 1 saat süren çalışma sonucu komşularının yardımıyla enkazdan yaralı olarak çıktı. Oğluna dışarı koş diye seslendiğini belirten Çıtak, “Ben deprem olur olmaz oğluma kaç dedim. O anlık cehennem gibi oldu her taraf. Meğerse o benden önce çıkmış ki benden 3-4 metre önde yakalanmış. Enkaz altında kaldı. Deprem oğlumu yuttu” dedi.

“42 Senedir Ayrılmadık”

Epilepsi hastası oğlu ile 42 yıldır ayrılmadığını ve 2 buçuk ay askerlik dönemine dahi birlikte gittiklerini söyleyen Çıtak, “42 senedir benle gider benle gelirdi. İnanır mısınız askeri muayenede ona rapor vermediler. Onunla beraber ben de askerlik yaptım. Nereye gittiyse orada. O içerde ben dışarda beraber askerlik yaptık” diye konuştu.

mansetaydin.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş