AbbVie’den Romatizma Hastalarına Dijital Hizmet

AbbVie’den Romatizma Hastalarına Dijital Hizmet

AbbVie Türkiye, Dünya Romatoid Artrit Günü’nde www.romatizmaacikca.com internet sitesini açarak RA hastalarının doktorlarına daha hızlı ulaşmaları ve daha kolay konuşmalarını amaçlıyor.

Günümüzde RA ile yaşayan hastalar hastalıkları ile mücadele ederken hayattan beklentilerini, umutlarını, yaşadıkları zorlukları ve korkularını doktorlarına ifade etmekte güçlük çekebiliyorlar.

RA hastaları romatizmaacikca.com sitesindeki “Sizden Dinleyelim” başlıklı bölümde, hastalığın gündelik yaşamlarına etkisini ölçmek amacıyla bir anket yapabilecek. Bunun yanı sıra, doktorlarıyla görüşmelerinde kendilerine yardımcı olmak adına hazırlanmış “Görüşme Rehberi’ne de erişebilecekler.

AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı; “RA, ihmal edildiğinde fiziksel engele neden olabilen, erken teşhis ve tedavi ile sonuç alınabilecek bir hastalık. Bu nedenle hastaların RA semptomlarının farkında olmaları ve hastalığın kontrolü konusunda sorumluluk almaları büyük önem taşıyor. Uzun yıllardır immünoloji alanındaki tecrübemize dayanarak, AbbVie Türkiye olarak RA hastalarına destek olmak amacıyla Dünya Romatoid Artrit Günü’nde, romatizmaacikca.com internet sitesini hayata geçirdik. Her hastanın yolculuğu ve deneyimi farklı olduğu için RA hastalarının doktorlarıyla açıkça konuşabilmelerine yardımcı olacak ipuçlarının ve bilgilerin olduğu bir platform hazırladık.” dedi.

Romatoid Artrit (RA) web sitesine www.romatizmaacikca.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Yaşadıkça

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş