26 Ekim Hasta Hakları Günü Kutlandı

26 Ekim Hasta Hakları Günü Kutlandı

Antalya’da Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Çelik ve hastane yöneticileri 26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısıyla hastanedeki hasta ve yakınlarını ziyaret edip çiçek verdi.

Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde 26 Ekim Hasta Hakları günü düzenlenen etkinlikle kutlandı. Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde hasta hakları ve sorumlulukları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan etkinlikte hasta ve yakınları ziyaret edilip, çiçek verildi. Başhekim Dr. Adil Çelik ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sami Kaş, ziyarette hasta ve yakınlarıyla sohbet etti.

“Muğla Menteşe Devlet Hastanesi’nde Hasta Hakları Günü Dolayısıyla Stant Kuruldu”

Kurulan stantta, Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şadi Ballı ve İdari Ekiplerin katılımlarıyla hastanenin yataklı servislerinde yatan hasta, hasta yakınları ile Acil Servis, polikliniklere muayene olmaya gelen hastalara ikramlık ve gül takdim edildi. Stantta Hasta Hakları ve Sorumlulukları ile ilgili broşür dağıtılıp bilgilendirmeler yapıldı.

Menteşe Devlet hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şadi Ballı “Menteşe Devlet Hastanesi olarak daima hastalarımızın yararını ve haklarını gözeterek tüm sağlık ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Hasta haklarının ve sorumluluklarımızın bilinci ile siz değerli hastalarımıza, en iyi şekliyle daha kaliteli sağlık hizmeti sunmanın gayretindeyiz. Tüm hastalarımızın Hasta Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi.

“Kars’ta da Hasta Hakları Günü Kutlandı”

Kars’ta da 26 Ekim Hasta Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler çerçevesinde; hasta hakları farkındalığının oluşturulmasına yönelik afiş ve broşürler basılarak tüm il genelinde dağıtımı sağlandı. Bağlı kurumlar hasta hakları sorumluları tarafından yatan hasta ve hasta yakınları ziyaret edildi, günün anlam ve önemi hakkında bilgilendirme yapıldı. Bağlı kurumlar hasta hakları sorumluları tarafından hastane çalışanlarına hasta hakları eğitimi verildi.

Ayrıca 17-19 Ocak tarihlerinde İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Koordinatörlüğü adına Sosyal Çalışmacı Naciye Ergüner ve 28-30 Haziran tarihlerinde İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Koordinatörlüğü adına Psikolog Şeyma Hilal Namkoç ve Tıbbi Sekreter Narin İşik tarafından Hasta Hakları Birim Sorumlularına 8 saat uygulamalı 8 saat teorik olmak üzere toplam 16 saat eğitim verildi. Eğitime katılan personelle Hasta Hakları İl Koordinatörü Doktor İsmail Uğurlu tarafından katılım belgeleri verildi.

DHA / İHA / Kars Manşet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş