Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Teknoloji

Xbox Engelli Oyuncular İçin Özel Bir Kontrolcü Geliştirdi!

Resim : Xbox One logo.

Microsoft oyun konsolu Xbox One için bu hafta yeni bir kontrolcü üreteceğini açıkladı. Xbox Adaptive Controller adı verilen bu kontrolcü tamamen engelli oyunculara hitap edecek.

Xbox One oyun konsolu ve Windows 10 yüklü bilgisayarlarda çalışacak olan bu kontrolcü sahip olduğu jack girişleri ile istenildiği gibi özelleştirilebiliyor. İki adet geniş programlanabilir buton ve 19 adet jack girişinin yer aldığı bu cihazın tanıtım videosu Xbox‘ın resmi Youtube kanalından yayınlandı.

Bir Microsoft mağazası çalışanı olan ve sol el parmakları bulunmayan Solomon Romney bu cihazı denerken “İstediğim her şeyi bununla özelleştirebilirim. Eğer bir oyunu tamamen ayaklarımla oynamak istersem, yapabilirim. Kontrolleri bedenime ve isteklerime uygun hale getirebilirim ve istediğim zaman onları değiştirebilirim. İstediğin şeyi tak ve git. Bunu kurmak ve kullanmak neredeyse hiç zaman almaz. Daha basit olamazdı. ” dedi.

Xbox Adaptive Controller fiyatı 100 dolar olacak!

Microsoft’un “Herkes İçin Oyun“ adını verdiği proje kapsamında üretilen Xbox Adaptive Controller, bu yıl içerisinde satışa çıkacak. İlk etapta satış fiyatının 100 dolar seviyesinde olacağı bildirilen bu ekipman test aşamasındaki iken engelli oyunculardan tam not almayı başardı.

17.05.2018 - shiftdelete.net

Değerlendir (Henüz oy almamış)