Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

Engelliler İçin Özel Bir Eğitim Merkezi

Resim : Anka Özel Eğitim ve Spor Merkezi.

2009 yılında kurulan otizm kampüsünde, otizm, mental retardasyon, gelişimsel yetersizlik ve buna benzer bir çok alanda özel gereksinimli çocuklarla spor eğitimi ve yaşam liderliği ile özel eğitim faaliyetlerini bir arada sunan Anka Özel Eğitim ve Spor Merkezi, otizmli çocuklara alternatif yaşam alanları, sportif ve eğitsel beceri eğitimleri, bağımsız yaşama hazırlık programları gibi bir çok imkan sağlamaktadır.

 

Basın mensuplarının edindiği bilgilere göre müstakil alanlar içinde yüzme, bisiklete binme, basketbol, voleybol gibi bir çok faaliyetin yanı sıra çocukların özel eğitim ile ilgili ihtiyaçları da sistematik programlar dahilinde karşılanmaktadır. Özel eğitim faaliyetleri, alanında deneyimli bir ekip tarafından verilmekte olup özel eğitim hedefleri Yaşam Liderleri ile de desteklenerek ortak hedefler dahilinde bir araya getirilmektedir.

 

Özel gereksinimli çocukları birçok alanda desteklemeye yönelik ortak bir amaç etrafında buluştuğumuz ANKA, hem çocuklara hem de ailelere yeni bir ufuk açarak, alışılagelmiş tek düze ve tek yönlü programlara alternatif olma yolunda ilerlemektedir.

 

Kurumun web sitesine www.otizmanka.com adresinder ulaşılabileceği gibi, https://www.facebook.com/otizmanka adresinden de facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

10.08.2012 – Büyükçekmece Gazetesi

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)