Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Ordu’da Kent İçi Ulaşımda Engelleri Kaldırdık

Resim : Engelli hizmet aracına binen iki görme engelli bey ve bayan.

Ordu Belediyesi'nin geçtiğimiz Mayıs ayında 'Kent İçi Ulaşımda Engelleri Kaldırdık' sloganıyla engelli hizmet aracını uygulamaya koydu.

 

Belediyenin 666 60 80 numaralı 'Alo Engelli Hattı'nı arayan vatandaşlar randevu sistemiyle istedikleri yerden alınıp, gitmek istedikleri yerlere kadar ücretsiz olarak götürülüyor. Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, tekerlekli sandalyeli 2, görme engelli 5 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan araç ile şu ana kadar yüzlerce kişiye hizmet verdiklerini kaydetti.

 

ENGELLİLER İÇİN ANA CADDELERDE DE ÇALIŞMA

 

Engelli aracının yanı sıra bedensel engelli ve görme engelli vatandaşlar için ana caddelerde de çalışma yaptıklarını belirten Başkan Torun, "Görme engelli arkadaşlarımız için şu anda çalışmalarımız devam ettiriyoruz. Ana caddelerimizde plastik bant yürüyüş yolları yapılıyor. Sinyalizasyonlarla ilgili görüşmelerimiz de var. Baskı beton kabartmalı kaldırım çalışmamız sürüyor. Görme engellilerin yanı sıra tekerlekli sandalyede ulaşımını sağlayan tüm engellilerin rahatlıkla kullanabildiği kabartmalı kaldırımlar kentin her noktasında imal edilmeye devam ediyor." dedi.

 

 

18.09.2013 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)