Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Kitaplık

Nurçin Arlı Hayalini Kurduğu Kitabının Galasını Yaptı

Resim : Nurçin Arlı yatağında uzanarak galada kitabını inceleyen yöneticilere tanıtıyor.

Milyonda bir görülen hastalığı nedeniyle 3 makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veren ve en büyük isteği kitaplarının yayımlanması olan Elazığlı Nurçin Arlı, çıkardığı kitabın galasını yaptı.

Milyonda bir görülen kas gevşekliği (duchenne muscular dystrophy miyopati) hastalığı nedeniyle iki kez kalbi durduktan sonra 3 makineyle yatağa bağımlı yaşamaya başlayan 29 yaşındaki Nurçin Arlı'nın en büyük isteği kitaplarının yayımlanmasıydı. İhlas Haber Ajansı'nın yaptığı haber sonrası Arlı'nın yayımlanmasının hayalini kurduğu 'Vatan Gözlüm' adlı kitabı, Galatasaray Kulübünün bir kongre üyesi tarafından tüm masrafları karşılanarak basılmıştı. Arlı, basımı yapılan ve satışa başlanılan kitabının tanıtımı için Elazığ Belediyesi'nin desteğiyle tanıtım günü ve gala programı düzenledi.

Kültür Park Mamürat'ül Aziz Konferans salonunda düzenlenen galaya, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve çok sayıda davetli katıldı.

Tüm engellilere örnek olan Nurçin'e her zaman destek olacaklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bin adet kitabını satın aldı.

"İkinci kitabın baskını Valilik karşılayacak"

Nurcin'in 'Vatan Gözlüm' kitabıyla muhteşem bir işe imza attığını belirten Vali Murat Zorluoğlu, "Gerçek bir başarı hikayesidir. Hangi şartlar altında olursa olsun başarının mutlaka isteyene, arzu edene ve çalışana ait olduğunu gösteren çok somut bir başarı hikayesidir. Onu yürekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki serileri de gelecek. ikinci kitap için valilik olarak söz verdik. Bu kitabın basımından belli bir süre geçtikten sonra ikin kitabı da basacağız ve tüm stantlarda bu kitaplar var olacak" dedi.

Nurçi'in büyük bir başarı öyküsü olduğunu ifade eden Tunceli Valisi Osman Kaymak ise, "Bu öyküyü bizde engelliler gününde vatandaşlarımıza anlatırız. İçinize kapalı olmayın, dışarı çıkın, mücadele aşkınızı yitirmeyin, mücadele edin diye söyleriz. Nurçin bir başarı örneği gösteriyor. Kendi içine kapanıp da hayata küsmemiş. Neler yapabileceğini bu kitapta gösteriyor. Tebrik ediyoruz ve diğer engellilere örnek olsun" diye konuştu.

Hayallerinden vazgeçmediğini vurgulayan Nurçin Arlı ise, ailesinin her zaman yanımda olduğu ve çok mutlu olduğunu dile getirdi.

24.03.2017 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)