Milletvekili Enç Engellilerle

Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, günübirlik ziyareti kapsamında geldiği Alanya’da Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi yürütme kurulunu toplantısına katıldı.

 

Yürütme Kurulu Üyesi, Habibe Gülden Özdil ve Meclis sözcüsü Münir Altıoğlu, engelli bireylerin özellikle araç alımında KDV muafiyeti sağlanması, Alanya dışındaki toplu taşıma araçlarının ulaşılabilir olmaması, taksilerin tekerlekli sandalyelere uygun olmaması, intibak nedeni ile kesilen bakıcı maaş mağduriyetleri, Engelli Heyet rapor oranlarında yaşanan sıkıntılar, lokomat cihazı raporu ve emeklilik kontrol muayenelerinin Antalya’daki hastanelerde yapılması gibi öncelikli sorunları Milletvekili Enç’e aktardılar.

 

Engellilerin sorunlarını dinleyen milletvekili Enç, toplantı halinde sorunların muhatabı olan ilgilileri telefonla arayarak sıkıntıların çözümü için görüşmelerde bulundu. Milletvekili Enç, belirtilen sorunların tümünü not alarak gereğinin yapılması için elinden gelen tüm çabayı göstereceğini ve konuların takipçisi olacağını belirtti.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Kent Meclisini ziyaret eden Milletvekili Enç’e, yaşam merkezinde düzenlenen El sanatları kurslarına katılan engelli bireylerin yaptığı İpek Kozasından Çiçek tablosu hediye edildi.

 

 

18.09.2013 - herkesicinalanya.com