Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Milletvekili Enç Engelsiz Kent Meclisini Ziyaret Etti

Resim : Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’e, Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi toplantısında hediye verilirken.

Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, günübirlik ziyareti kapsamında geldiği Alanya’da Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi yürütme kurulunu toplantısına katıldı.

 

Yürütme Kurulu Üyesi, Habibe Gülden Özdil ve Meclis sözcüsü Münir Altıoğlu, engelli bireylerin özellikle araç alımında KDV muafiyeti sağlanması, Alanya dışındaki toplu taşıma araçlarının ulaşılabilir olmaması, taksilerin tekerlekli sandalyelere uygun olmaması, intibak nedeni ile kesilen bakıcı maaş mağduriyetleri, Engelli Heyet rapor oranlarında yaşanan sıkıntılar, lokomat cihazı raporu ve emeklilik kontrol muayenelerinin Antalya’daki hastanelerde yapılması gibi öncelikli sorunları Milletvekili Enç’e aktardılar.

 

Engellilerin sorunlarını dinleyen milletvekili Enç, toplantı halinde sorunların muhatabı olan ilgilileri telefonla arayarak sıkıntıların çözümü için görüşmelerde bulundu. Milletvekili Enç, belirtilen sorunların tümünü not alarak gereğinin yapılması için elinden gelen tüm çabayı göstereceğini ve konuların takipçisi olacağını belirtti.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Kent Meclisini ziyaret eden Milletvekili Enç’e, yaşam merkezinde düzenlenen El sanatları kurslarına katılan engelli bireylerin yaptığı İpek Kozasından Çiçek tablosu hediye edildi.

 

 

18.09.2013 - herkesicinalanya.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)