Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Medya Platformu Engelli Basket Maçındaki Şiddeti Kınadı

Galatasaray-Beşiktaş Tekerlekli Basketbol Ligi maçında yaşanan olaylar gündemdeki yerini korurken Medya Platformu Derneği konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak yaşananları kınadı.

 

MEDYA PLATFORMU'NDAN BÜYÜK TEPKİ

 

Spor müsabakalarında gerçekleşen "şiddet"in her geçen gün arttığı günümüzde bu seferki adres insanlığın bir kez daha unutulduğunu gösterdi. Galatasaray-Beşiktaş Tekerlekli Basketbol Ligi maçında yaşanan olaylar gündemdeki yerini korurken Medya Platformu'ndan da büyük tepki geldi.

 

Spor sahalarından alışkın olduğumuz şiddet içerikli bu davranışlar bu kez birçok engelli sporcumuzun mağdur olmasına sebebiyet verirken, holiganların tekerlekli sandalyeleri parçalamalarına kadar varan olaylara büyük tepki yağdı. Yaşanan bu insanlık dışı davranışlara sessiz kalmayan Medya Platformu alınan önlemlerin yetersizliğinden yakındı.

 

"SPORDA ŞİDDETE HAYIR"

 

Medya Platformu Basın Sözcüsü Ahmet Durkaya: "Bir insanın spor ile ilgili şiddet içeren bir harekete nasıl katıldığının hatta bunu engelli sporcuları da içerecek şekilde nasıl gerçekleştirdiğinin üzerine fikir yürütmek oldukça güçtür. Holiganizm içerikli bu davranışlarda; gerek takım yönetimlerinin gerekse güvenlik güçlerinin yasal düzenlemeleri etkin bir şekilde uygulamaları gerekmektedir. Medyanın da gücünü alarak "sporda şiddete hayır" şeklinde etkinliklerle kamuoyu bilinçlendirilmeli, gerekirse rakip takımlar arasındaki çekişmeleri dindirecek özel müsabakalar gerçekleştirilmelidir" açıklamasında bulundu.

 

12.12.2012 - ensonhaber

Değerlendir (Henüz oy almamış)