Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Kitaplık

MEB'den "Türk İşaret Dili Dersi Etkinlik Kitabı"

Resim : Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan Türk İşaret Dili Dersi Etkinlik Kitabı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), işitme engelliler ilkokullarında okutulmaya başlanan Türk İşaret Dili dersinin daha etkili ve verimli şekilde uygulanabilmesi amacıyla "Türk İşaret Dili Dersi Etkinlik Kitabı" yayımlandı.

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, işitme engelli öğrencilerin eksik kalan iletişim becerilerini tesis etmek ve geliştirmek, anadili yoksunluğundan dolayı ortaya çıkabilecek dilsel, bilişsel ve sosyal-duygusal yetersizliklerin giderilmesi amacıyla işitme engelliler ilkokullarında okutulmaya başlanan Türk İşaret Dili dersinin daha etkili ve verimli şekilde uygulanabilmesi amacıyla Türk İşaret Dili Dersi Etkinlik Kitabı hazırlandı.

İşitme engelliler ilkokulları ile işitme engelli öğrencilerden oluşan özel eğitim sınıflarında görev yapan bütün öğretmenlere ulaştırılacak etkinlik kitabında, 1'inci, 2'nci ve 3'üncü sınıf düzeyinde 65 etkinlik bulunuyor.

Kitapta yer alan etkinlik örnekleri, öğretmenler için birer öneri niteliği de taşıyor. Öğretmenler etkinlik örneklerini doğrudan kullanabilecekleri gibi, öğrencilerinin bireysel özellikleri, öğrenme ihtiyaçları ile ailenin ve okulun bulunduğu çevreyi dikkate alarak farklılaştırabilecek.

25.01.2017 - AA

 

Değerlendir (Henüz oy almamış)