Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımı Guddusi Aydın'a Emanet

Resim : Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımı Antrenörü Guddusi Aydın elinde Türk Bayrağı ve kupa tutuyor.

Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımı Antrenörlüğüne, İşitme engelliler tercümanı Guddusi Aydın getirildi.

İşitme Engelliler tercümanı ve Manavgat Kaymakamlığı engelliler koordinatörü Guddusi Aydın, Manavgat İşitme Engelliler Futbol Takımı Antrenörlüğüne getirildi.

Hayatı boyunca hizmet ettiği bir camianın, futbol takımına antrenörlük yapacak olmanın kendisine mutluluk vereceğini, böylelikle kulübün maddi bir külfetten de kurtulmuş olacağını belirten Guddusi Aydın, "5 yıl Antalya İşitme Engelliler Futbol Takımı'nda, 6 yıl Manavgat İşitme Engelliler Futbol takımında, 7 yıl İşitme Engelliler Futbol Milli takımımız da Tercümanı olarak görev yaptım. Bu görevlerim sürecinde kulüplerde defalarca dereceler ve şampiyonluklar yaşadım." dedi.

Futbol Milli takım Teknik Direktörü Ali Metin önderliğinde 2 defa Avrupa, 2 defa Dünya ve Olimpiyat olmak üzere 5 Uluslar arası Şampiyonluk yaşadığını, bu süreçte hocalarından önemli tecrübe edinirken kurslara katılarak Antrenörlük diplomamı aldığını hatırlatan Aydın "Hedefim işitme Engelli Özel insanlarımızın sportif faaliyetlerini en iyi şekilde yapıp sosyal hayatta mutlu olmalarıdır. Bu vesile ile iş ve eş sahibi olup hayatı birlikte yaşayarak, kaliteli bir hayat sürmeleridir."dedi.

Manavgat İşitme Engelliler Futbol takımının bu yıl yeni bir yapılanmaya girdiğini belirten Aydın, yeni kurulan takımın antrenmanlarının haftanın 3 günü aralıksız sürdürdüğünü, yeni sezonun ilk karşılaşmasını 20 Ocak Pazar günü Evrenseki stadında kendi seyircisi önünde İstanbul takımı ile yapacağını sözlerine ekledi.

14.01.2019 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)