Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Dünya

Londra'dan 39 Yaşındaki Kadın Corona Virüsü Yoğun Bakımından Video Paylaştı!

Resim: Yoğun bakım ünitesinden video paylaşan Tara Jane Langston.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip corona virüsü ile ilgili korkutan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Her geçen vaka ve ölüm sayısının arttığı salgın nedeniyle şuana kadar 10 binden fazla insan hayatını kaybederken, 240 binden fazla enfekte bulunuyor. Son olarak Londra’da 39 yaşındaki iki çocuk annesi corona virüs hastasının yoğun bakım ünitesinden paylaştığı video tüm dünyada infial yarattı. Korku ve acı dolu anlarını paylaşan kadının o görüntüleri durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Vuhan'da ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgını ile ilgili korkutan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Her geçen gün tedirginliğin arttığı salgın ile ilgili aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Londra'dan gelen görüntüler durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. 39 yaşındaki spor tutkunu Tara Jane Langston corona virüse yakalandıktan sonra hastane yatağında kendini videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele ettiğini gözler önüne serdi. O görüntüler sosyal medyada son dakika olarak paylaşılırken, durumun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

DÜNYA BU GÖRÜNTÜLERİ KONUŞUYOR! 39 YAŞINDAKİ KADIN CORONA VİRÜSÜ YOĞUN BAKIMINDAN PAYLAŞTI

39 yaşındaki spor tutkunu Tara Jane Langston corona virüse yakalandıktan sonra hastane yatağında kendini videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele ettiğini gözler önüne serdi.

TİTREME KRİZLERİ GEÇİRDİ

İki çocuğu ve eşiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan kadına antibiyotik tedavisi verildi.

Ancak Tara Langston bir türlü iyileşmiyordu.

Geçtiğimiz cuma günü ambulansla Londra'da Hillingdon hastanesine götürülen kadına corona virüs tanısı kondu.

Günler sonra titreme krizleri geçirdiğini belirten kadın, durumu daha da kötüleşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

"CİĞERLERİMDE CAM VARMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Genç kadının video boyunca nefes almakta zorlandığı ve durmadan öksürdüğü görülüyor.

Çektiği videoda corona virüsün tehlikeleri konusunda insanları uyarırken nefes almak için mücadele eden kadın, 'Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum' ifadelerini kullanıyor.

"SİGARA İÇİYORSANIZ HEMEN BIRAKIN"

Videoda, "Yoğun bakım ünitesindeyim ve bu kablolar olmadan nefes alamıyorum. Bunu arterime dikmek zorunda kaldılar. Üzerimde bir sürü katater var. Aslında daha önce olduğumdan on kat daha iyiyim. Artık günleri saymıyorum. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak" ifadelerini kullanıyor.

39 yaşındaki Tara Jane Langston, aldığı her nefesin bir savaş olduğunu ifade ediyor ve "Önlem alın sakın şansa bırakmayın" diyor

İngiltere'de corona virüs nedeniyle 150'ye yakın insan hayatını kaybetti. 3 bini aşan enfekte vaka var.

LONDRA'DA MORGLAR GENİŞLETİLİYOR

İngiltere hükümeti, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlarına evden çalışmalarını ve sosyalleşmekten kaçınmalarını tavsiye etti.

Başkent Londra'daki Westminster'de bulunan bir morg corona virüs nedeniyle ölenler için genişletildi.

20.03.2020 - Sabah

Değerlendir (Henüz oy almamış)