Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Kocaeli Genelinde Yaya Köprülerindeki Asansörler Düzenli Olarak Temizleniyor

Resim : Yaya üst geçiti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, D-100 üzerindeki yaya köprülerinden yaya ulaşımını daha verimli hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların kullanımına açık olan yaya üst geçitlerindeki asansörlerin temizliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından haftada 2 kez yapılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, D100 üzerindeki yaya köprülerinden yaya ulaşımını daha verimli hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli genelinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren toplam 20 yaya üst geçidinde 45 adet asansör bulunuyor. D100 güzergahında toplu taşıma araçlarından inen vatandaşların yaya köprülerine rahat çıkabilmeleri için kullanılan asansörlerin temizliği periyodik olarak gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan modern yaya üst geçitlerinde asansörler bulunuyor. Daha önce sadece engelli ve yaşlı bireylerin kullanımına açık olan asansörler, artık tüm halkımızın 7 gün 24 kullanımına açık. Toplu taşıma duraklarına üst geçitten geçerek ulaşmak isteyen vatandaşlar asansör ve yürüyen merdivenleri kullanarak inip çıkabiliyor. Park, Bahçe ve Yeşil alanlar ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile asansörler her Pazartesi ve Cuma günleri temizleniyor.

13.02.2019 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)