Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

Kars'ta Karayolları Engelli ve Yaşlılar İçin Yapılan Üst Geçit Asansörünü Kapattı

Resim : Demir çekerek kapatılan asansör.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü'nce Çevre Yolu üzerinde yaptırılana üst geçidin engelli ve yaşlıların kullanması için yaptığı asansörü demir çekerek kapattı. Asansörün kapatıldığını gören vatandaşlar ise şaşırttı.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü'nce Yenişehir Mahallesi Çevre Yolu üzerinde Harakani Devlet Hastanesi karşısında yaptırdığı üst geçidin asansör kısmı bilinmeyen bir sebepten dolayı demir plaka ile kaynak yapılmak suretiyle kapatıldı. Üst geçidin kapatılmasına bir anlam veremediklerini ifade eden vatandaşlar ise Karayollarının asansörü kapatmasını yadırgadıklarını belirttiler.

Her gün yüzlerce insanın kullandığı üst geçit, özellikle engelli ve yaşlıları için yapılan asansör sistemiyle vatandaşlara hizmet veriyordu. Çevre yolu üzerinde olduğu için araç trafiğinin yoğun olduğu bölgede üst geçidin engelli asansörünün kapatılması vatandaşları sıkıntıya soktu. Yolun karşısına geçmek için tek tek basamak çıkacak güçte olmayan yaşlılar, vatandaşlardan destek alarak üst geçidi kullanarak karşıya geçerken, engelli vatandaşlar ise üst geçidi kullanamadığı için mağdur oldu.

Vatandaşlar Vali Rahmi Doğan'dan üst geçit sorununun giderilmesini istediler.

13.08.2018 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)